مدیرکل زندانهای استان لرستان:بهداشت و درمان از ارکان مهم زندانبانی است

مدیرکل زندانهای استان لرستان گفت : بهداشت و درمان یکی از ارکان مهم زندانبانی و ضامن سلامت زندانیان می باشد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، رضا محمدی اصل در دوره کلاس آموزشی که برای کارکنان بهداشت و درمان زندانهای لرستان برگزار شد گفت:در این دوره که کلیه پرسنل واحد بهداشت و درمان زندانهای استان حضور داشتند دو نفر از کارشناسان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خصوص بیماری ایدز و سل و جلوگیری از شیوع آن در زندانها مطالب مفید و ارزنده ای در قالب دو کلاس مجزا ارائه دادند.

محمدی اصل افزود : همچنانکه شما بهتر از من اذعان دارید کار در زندانها کاری سخت و طاقت فرساست و در این میان کارکنان بهداشت و درمان کارشان به مراتب ریسک پذیرتر می باشد.

حوزه بهداشت و درمان یکی از ارکان زندانبانی است

وی تاکید کرد : حوزه بهداشت و درمان یکی از ارکان زندانبانی بوده و بنوعی ، زندانی که یک واحد بهداشت و درمان توانمند داشته باشد توانسته است سلامت زندانیان را تضمین کند.

 مدیر کل زندانهای لرستان در پایان ضمن تقدیر از همکاری و تعامل سازنده کارشناسان  دانشگاه علوم پزشکی استان بیان کرد : خوشبختانه برگزاری چنین دوره هایی علاوه بر اینکه باعث ارتقای دانش پرسنل ما می گردد ، باعث بالا بردن اعتماد به نفس این عزیزان در بحرانها می شود ، چرا که زندانها آبستن حوادث هستند پس هر چه آمادگی پرسنل بالاتر باشد مدیریت بحران آنها بهتر خواهد بود.

بروز رسانی تجهیزات پزشکی و بهداشتی زندانها

در ادامه کیانوش ناصری مسئول بهداشت و درمان زندانهای استان با قدردانی از حمایتهای مدیر کل در تامین به موقع مایحتاج این واحد ، تعامل دانشگاه علوم پزشکی استان با اداره کل زندانهای لرستان را کارساز و ضروری برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با ادامه این روند و بروز رسانی تجهیزات پزشکی و بهداشتی زندانها شاهد بروز بیماریهای مسری در بین زندانیان نباشیم.

ناصری همچنین گزارش کاملی از فعالیتهای انجام شده طی نیم سال اول ۱۳۹۸ تاکنون را به مدیر کل زندانهای استان ارائه داد.

46

کد خبر 1294819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =