تجهیز زندان مرکزی خرم‌آباد به خط ایکس‌ری و گیت ورودی برای اولین بار

مدیرکل سازمان زندانها و اقدامات تامینی لرستان از تجهیز زندان مرکزی خرم آباد به خط جدید ایکس ری و گیت ورودی جهت کنترل ورود اشیای ممنوعه به داخل زندان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، رضا محمدی اصل ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران در خرم آباد گفت: در حال حاضر تعداد ۵۵۰ نفر از زندانیان در طرح زندان باز در ادارات و سازمانهای استان مشغول بکار هستند و تاکنون مبلغ ۴۳۰ میلیون تومان بابت حقوق به این افراد پرداخت شده است.

وی افزود: ۵۶ نفر پس از طی مراحل مهارت آموزی برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی و تسهیلات دریافت نمودند همچنین تعداد ۳۲ نفر جهت اشتغال بکار به اداراه کار و امور اجتماعی معرفی شده اند.

آزادی ۲۶۶ نفر زندانی توسط ستاد دیه استان

محمدی اصل با اشاره به عملکرد ستاد دیه نیز ادامه داد: ۲۶۶ نفر از مددجویان در سال ۹۷ توسط ستاد دیه استان آزاد شدند که ۱۷۲ نفر جرائم بدهی مالی، ۶۳ نفر مهریه و ۵ نفر نیز بدهی نفقه داشتند .

مدیرکل زندانهای لرستان با بیان اینکه هم اکنون در شهرهای خرم آباد،بروجرد، دورود و الیگودرز زندان های مجزا داریم اظهار داشت: طبق سیتاستهای سازمان زندانها در هر شهری که زمین در اختیار سازمان قرار داده شود این آمادگی را داریم بر اساس نیاز شهرستان ،بازداشتگاه یا زندان احداث نماییم .

وی همچنین افزود: در پلدختر با جذب ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار کار ساخت بازداشتگاه آغاز شده و پیش بینی می شود اتمام این پروژه ۱ میلیارد تومان اعتبار نیاز داشته باشد.

رضا محمدی اصل انتقال زندانها از شهر را برابر برنامه ششم توسعه از اولویتهای این سازمان عنوان ساخت و تصریح کرد: پیرو برنامه ششم توسعه زندان جدید الیگودرز در خارج شهر در حال ساخت است و پیمانکار این پروژه با جدیت مشغول بکار است همچنین جهت احداث زندان در کوهدشت زمین مورد نیاز خریداری شده اما جهت تغییر کاربری در حال رایزنی و پیگیری از سازمان جهاد کشاورزی هستیم و به محض تعیین تکلیف زمین، کار ساخت زندان آغاز خواهد شد.

تجهیز زندان خرم آباد به دستگاههای جدید

عضو شورای عالی قضایی استان راه اندازی خط ایکس ری و گیت ورودی در زندانهای مرکزی و پارسیلون خرم آباد را یکی اقدامات مهم و اساسی سازمان زندانهای استان عنوان نمود و گفت: به جهت کنترل و جلوگیری از ورود اشیای ممنوعه به داخل زندانها با صرف هزینه های بالایی دستگاه ایکس ری و گیت ورودی در زندان مرکزی راه اندازی شد و این دستگاهها صرفا در چند استان موجود است که برای اولین بار نیز در زندان مرکزی خرم آباد راه اندازی شده که با تجهیز این زندان آمار ورودی اشیای ممنوعه به داخل  بشدت کاهش یافته است.

مدیرکل زندانهای لرستان در ادامه به وضعیت زیرساختهای زندانها در استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه تمامی زندان ها و بازداشتگاههای استان دارای انشعاب گاز هستند آب شرب زندان پارسیلون توسط شرکت آب و فاضلاب روستایی تامین میشود و در تلاشیم انشعابات و امتیازات مورد نیاز آب شرب را برای زندان مرکزی خرم آباد از شرکت آبفا خریداری نماییم و این مهم نیز در حال طی مراحل اداری می باشد اما در حال حاضر آب شرب این زندان توسط تانکر با رعایت استانداردها به زندان منتقل می گردد.

رضا محمدی اصل آزادی ۱۲۰۰ نفر و تخفیف ۶۰۰ نفر از زندانیان را در راستای عفو مقام معظم رهبری در سال گذشته از دیگر اقدامات برشمرد و افزود: با دستور مقام معظم رهبری سالانه تعداد زیادی از زندانیان مشمول عفو یا تخفیف مجازات شده و خوشبختانه از جمعیت زندانیان زندانها کاهش می یابد.

محمدی اصل همچنین اشاره ای به جنسیت زندانیان نیز کرد و گفت: اکثر زندانیان مرد هستند حدود یک و نیم درصد زندانیان را زنان تشکیل می دهند زندانی سیاسی در زندانهای استان وجود ندارد و آمار خودکشی در زندانها نیز صفر است.

ساخت سالن ورزشی مجهز در خرم آباد

مدیرکل زندانهای لرستان در پایان گریزی به اقدامات فرهنگی نیز زد و گفت: با پیگیری که در این زمینه داشتیم تعداد ۸ نفر از روحانیون استان جهت اقامه نماز در زندانها با همکاری می کنند ۱۰۰ نفر از زندانیان از یک تا سی جز قرآن را حفظ می باشند همچنین در حوزه ورزشی نیز یک باب سالن ورزشی مجهز در خرم آباد احداث نمودیم که شاید از برخی سالنهای ورزش و جوانان شیک تر و مجهزتر باشد.

۴۶

کد خبر 1277722

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =