با سرمربی سپاهان از ماجرای فحاشی‌ها تا قرارداد میلیاردی روزهای بد برانکو

این روزها بحث دوباره درباره مسایل داوری بالا گرفته است و امیر قلعه‌نویی هم در این زمینه نظرش خودش را دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ امیر قلعه نویی سرمربی سپاهان امروز میهمان تلفنی برنامه سلام صبح بخیر شبکه سوم سیما بود که گزینه‌ای از حرف‌های او را در  زیر می‌خوانید؛

*این ایام خیلی بزرگ است و امیدوارم مهدی شادمانی از خبرنگاران زحمتکش که امروز از دنیا رفته با آقا عبدالله همنشین شود. او انسان خیلی بزرگی بود و برای خود و قلمش ارزش قائل بود.

*پارسال می توانستیم در سپاهان حتی یک جام بگیریم. امسال شرایطمان بهتر است و بازیکنانی مثل محمد کریمی و پیام نیازمند حالا کارایی شان بیشتر است و اعتماد به نفسی به وجود آمده که می تواند به ما کمک کند و آنها به مرز خودباوری رسیده اند و می دانند پیراهن زرد طلایی سپاهان باارزش است و تنها باشگاهی که در جام باشگاه های جهان بوده از ایران باشگاه سپاهان بوده و قهرمانی های زیادی داشته است. ما به شرایطمان رسیده ایم و بچه ها این درک را پیدا کرده اند که چه پیراهن بااررشی تنشان است. یک سری نقاط ضعف هم داشتیم که با آوردن بازیکنان خوب آن را هم پوشانده ایم و این تیم از نظر قراردادی و شرایط سنی حداقل 4، 5 سال تاریخ انقضا دارد.

*داوری ما قشر مظلوم فوتبال هستند. فلان بازیکنان و من مربی میلیاردها قرارداد می بندیم اما شما دستمزد داوران را ببینید. اولین کاری که فدراسیون درست کند دستمزد داوران است اینکه صورت مسئله را پاک کنیم و بگوییم درباره داوران صحبت نکنیم چیز خوبی است و باید دستمزد داوران را درست کنیم تا اشتباهات داوری به حداقل برسد تا امکانات ویدئو چک بیاید.

*ما اول باید امکانات را برای داوران درست کنیم تا عدالت در فوتبال برقرار شود. بازی منچستر سیتی و تاتنهام جام باشگاه های اروپا سال گذشته اگر ویدئوچک نبود منچسترسیتی به حقش نمی رسید. خود ما این شرایط را داشتیم و درچهار بازی قهرمانی عوض شد و اگر ویدئو چک بود سپاهان وضعیت دیگری داشت. ما باید اینها را درست کنیم و بعد یقینا هیچ مربی دوست ندارد برای خودش تنش درست کند اما وقتی صد هزار نفر به خودت و خانواده ات توهین می کنند و حق تو خورده می شود مربی این وسط چه کند؟ زحمات یک سال او با یک سوت از این رو به آن رو می شود.

*من 40 سال است در ورزشم و قهرمانی های زیادی هم آورده ام و من و آقای قاسم پور که جا دارد از او به عنوان استاد خودم و جزو بهترین بازیکنان ایران یادی کنیم لژیونرهایی هستیم دوگانه در خارج از ایران کار کرده ایم. من قهرمانی های زیادی آورده ام ولی یک رای که عدالت را از کمیته استیناف تشکر می کنم که به خاطر عدالت از هیچ چیز نگذشت و عدالت را درباره رای قطعی اما غلط اجرا کرد و آن رای را برگرداند. من می توانستم در بازی با شاهین بوشهر روی نیمکت بنشینم اما به احترام مردم بوشهر و عزیزانی که هفته اول محروم بودند ننشستم. از کمیته استیناف ممنونم.

*من از هیچکس جز خدا و اهل بیت نمی ترسم و امام علی می فرماید حق را بگو حتی اگر همه علیه تو بشورند. من حرفم را زدم و رای کمیته استیناف نشان داد چقدر در حق من اجحاف شده و ممنونم که این کمیته از جایگاه خود نترسیدو عدالت را انجام داد هروقت بخواهند می رویم و مشکلی نیست. در این 5، 6 سالی که این آقایان هستند همه جور رای دادند و خودشان مواردی را که باید رعایت می کردند نکردند.

*این قانون و خاصیت فوتبال است، شما نمی توانید بگویید مورینیو مربی کوچکی است اما او در منچستر موفق نشد و چند سال است تیم ندارد. برانکو هم در پرسپولیس موفق بود و اگر در جای دیگر موفق نبود نمی شود ارزشهای او را نادیده بگیریم.

*امید ابراهیمی بازیکنی بود که خود من از شهرداری بندرعباس به پیشنهاد آقای قاسم سیامکی به سپاهان آوردم و وقتی 5 دقیقه تمرین کرد با او قرارداد بستیم. من او را خیلی دوست دارم و جزو بازیکنانی است که همیشه از او خاطره خوبی دارم چه از نظر اخلاقی و فنی برعکس خیلی ها است که از او خاطره بدی دارم. هرجا هست برای او آرزوی موفقیت می کنم ما می خواهیم که او را بیاوریم اگر شرایط درست شود.

 

252 251

کد خبر 1294853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
    1 0
    والا تیم شما با ابهای الوده بازیکن بیهوش میکرد...حالا حق به جانب شدید