باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: پس از تأیید دست داشتن رژیم صهیونیستی در حملات اخیر علیه الحشد الشعبی، دولت عراق قصد دارد به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از آنکه مشخص شد رژیم صهیونیستی در پشت چندین حمله به پایگاه‌های «الحشد الشعبی» قرار دارد، دولت عراق در حال آماده سازی شکایتنامه‌ای برای ارائه به سازمان ملل است.

احمد الاسدی، از مقامات الحشد الشعبی و سخنگوی فراکسیون پارلمانی «فتح» روز پنجشنبه در دفتر خود در مرکز بغداد به خبرنگاران اعلام کرد تحقیقات دولت به این نتیجه رسیده که اسرائیل در حملات اخیر نقش داشته است.

عراق علیه اسرائیل به سازمان ملل شکایت می‌کند

او گفت: «بنابر تحقیقات دولت، عامل برخی از این حملات، قطعا و یقینا اسرائیل بوده است. دولت در حال آماده سازی مدارک و اسناد کافی به منظور ارائه شکایتی به شورای امنیت سازمان ملل است. دولت از طرفی نامعلوم شکایت نخواهد کرد.» او از ارائه جزئیات بیشتر در این خصوص خودداری کرد.

از نیمه ماه ژوئیه، ۵ انبار تسلیحاتی و پایگاه‌های الحشد العشبی هدف قرار گرفته است. پنتاگون در ادعایی هر گونه دست داشتن در وقایع اخیر را تکذیب و اعلام کرده با تحقیقاتی که دولت عراق در حال انجام آن است، همکاری خواهد کرد. این در حالی است که اسرائیل نقش خود را در این حملات تأیید و یا تکذیب نکرده است.

2323

کد خبر 1295072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =