تاکید معاون استاندار  لرستان بر ضرورت ارزیابی میزان موفقیت در حوزه تعاون

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: تعاونی‌ها به مشارکت اقشار مختلف مردم در حوزه اقتصاد می‌توانند کمک کنند.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، محمود ثمینی در ششمین جلسه شورای هماهنگی مدیران زیر مجموعه وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی در لرستان و در آئین افتتاح ۲۰ طرح‌ تعاونی لرستان از طریق ویدئو کنفرانس همزمان به مناسبت هفته تعاون بیان کرد: وزارت تعاون با رویکرد تقویت و جان تازه ایجاد شد تا بخشی از اقتصاد را در جامعه تولی گری کند و سهم مردم را در اقتصاد کشور افزایش دهد.

وی بااظهار داشت: در اصل ۴۳ قانون اساسی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران به سه بخش دولت، تعاونی و خصوصی تقسیم شده  و وظیفه اصلی دولت فراهم کردن زیرساخت‌ها برای اقتصادی پویا و سرمایه گذاری برای تحول اقتصادی در جامعه است

وظیفه اصلی دولت سرمایه گذاری برای تحول اقتصاد است

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان عنوان کرد: ممکن است که دولت در اقتصاد مدیریت و راهبری کند اما وظیفه اصلی دولت فراهم نمودن زیرساخت ها برای اقتصاد پویا و سرمایه گذاری برای تحول اقتصاد است.

وی یاد آورشد: واگذاری های اقتصاد دولتی انجام شد و آنچه که در اختیار دولت بود، اجرایی شد و بخش دولتی علاوه بر اینکه اقتصاد خود را به بخش های غیر دولتی و خصوصی واگذار کرد و تکلیف خود را ایجاد زیرساخت ها برشمرد.

ثمینی با اشاره به اینکه بخش تعاون در جامعه فرهنگ سازی نشده است که باید نسبت به این موضوع اهمیت بیشتری داده شود، افزود: در رابطه با موضوع معرفی نقش تعاون و فرهنگ سازی نقش تعاون خیلی مجال کار پیدا نشد

در بخش اقتصاد و تعاون هنوز انسجام واقعی را شاهد نیستیم

وی با بیان اینکه مردم در حوزه‌های مختلف همواره پای کار بوده اند، گفت: مردم همواره عمده حوزه‌ها را پشتیبانی می‌کنند اما در بخش اقتصاد و تعاون هنوز انسجام واقعی را شاهد نیستیم و این حوزه جایگاه خود را پیدا نکرده است.

وی اظهار داشت:  بخش تعاون دولتی نیست بلکه بخش خصوصی است که توسط خرده سرمایه گذارها تشکیل می‌شوند و تعاونی‌ها می‌توانند به تولید، رونق اقتصادی و اشتغال کشور کمک کنند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه تعاونی‌ها به افزایش سرانه درآمد در کشور می‌توانند کمک کنند، افزود: تعاونی‌ها به مشارکت انواع اقشار مردم در حوزه اقتصاد می‌توانند کمک کنند.

ثمینی بر ضرورت ارزیابی میزان موفقیت در حوزه تعاون تاکید کرد و ادامه داد: عدم ناموفقیت های حوزه تعاون باید بررسی شود.

46

کد خبر 1295341

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =