پست اینستاگرامی رئیس دفتر روحانی درباره سختی‌های سال ۹۷ برای دولت و مردم

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با بیان اینکه سال ۹۷ برای دولت و مردم و هم برای سیاست خارجی ما سالی سخت بود، گفت: در شرایط فعلی شاهد آنیم که وقتی آرامش و امیدواری به آینده وجود داشته باشد کارهای بزرگ هم انجام می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، محمود واعظی با انتشار پستی در اینستاگرام خود روایتی از حضورش در برنامه نگاه یک و گزارش اقدامات دولت دوازدهم را بازگو کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور در این یادداشت نوشت: 

دیشب در آخرین روز از هفته دولت و شب اول ماه محرم که ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع)‌ بود، در برنامه نگاه یک حضور یافتم. در این برنامه شرح مفصلی از اقدامات دولت در سال گذشته و برنامه‌های پیش رو بیان کردم از جمله اینکه سال ۹۷ برای ملت، دولت و سیاست‌های خارجی سال سختی بود.

سال ۹۷ برای دولت و مردم و هم برای سیاست خارجی ما سالی سخت بود به علت آنکه همه با سختی‌هایی از جانب تحرکات آمریکا و دیگر کشورهای غربی، اسرائیل و همینطور عربستان سعودی مواجه شدیم و این سه کشور از همه امکاناتشان استفاده کردند تا فشار گسترده ای را بر مردم، نظام و دولت ما وارد کنند.

سال قبل شاهد تبلیغات منفی گسترده‌ای به نام جنگ تبلیغاتی و هم زمان با آن با فعالیت اتاق فکر این سه کشور به عنوان جنگ روانی مواجه بودیم و در چنین شرایطی هر روز یک تبلیغات و مطلب جدید از طریق فضای مجازی و رسانه‌های گوناگون با زبان فارسی و غیره را تبلیغ و پمپاژ می‌کردند و سعی داشتند فاصله ای میان مردم و نظام ایجاد کنند.

در این وضع دولت برای اعتمادسازی بیشتر میان مردم و دولت تلاش می‌کرد، زیرا رسانه‌های غربی در دوره‌ای تبلیغ می‌کردند که قرار است جنگ شود، در دوره‌ای از قحطی می‌گفتند که البته بی‌اثر هم نبود. قوای سه گانه، مجلس و سایر نهادها نظامی، انتظامی و امنیتی در مقابل فشارها، از انسجام بیشتری برخوردار می‌شدند و هر چه دوره سختی بود اما انتهای این دوره، نوروز امسال بود که همراه شد با رحمت الهی از حیث بارندگی و سیلی که در کشور جاری شد و ایجاد همبستگی میان مردم برای کمک به سیل زدگان کلاً فضا را عوض کرد.

در ادامه تصریح کردم که در شرایط فعلی شاهد آنیم که وقتی آرامش و امیدواری به آینده وجود داشته باشد کارهای بزرگ هم انجام می‌شود. مثلا شاهد بودیم در پالایشگاه، پتروشیمی سدسازی، اتوبان، راه‌آهن و بخش‌های مختلف در مقاطع گوناگون پروژه‌های بزرگی توسط رئیس‌جمهوری یا معاون اول یا وزرا در استان‌های مختلف افتتاح شد و ما خودمان با توجه به اینکه این پروژه‌ها مرتب در حال افتتاح بود به ذهن می‌آمد که هفته دولتمان کمی کم رونق است ولی دیدیم با عنایتی که شد در هفته دولت، از شنبه گذشته همه روزها در سراسر کشور پروژه‌ها و برنامه‌های متعددی داشتیم.

در هفته دولت که شنبه آخرین روز آن بود، اکثریت اعضای دولت فرصت یافتند از طریق برنامه‌های مختلف صدا و سیما با مردم و مخاطبانشان صبحت کنند و با بیان برنامه‌هایشان، دورنمایی از آینده را برای مردم ترسیم کنند که در همان برنامه از بابت همکاری و تعامل سازنده مدیران صدا و سیما با دولت تقدیر و تشکر کردم.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1295423

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =