افتتاح پروژه گازرسانی به ۶ روستای شهرستان کامیاران

گازرسانی به ۶ روستای شهرستان کامیاران و ۵ واحد صنعتی به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، احمد فعله گری مدیرعامل شرکت گاز کردستان به تسریع روند گازرسانی و افزایش ضریب نفوذ گاز در روستاهای استان اشاره کرده و اظهار داشت: این ۶ روستا در بخش موچش شهرستان کامیاران قرار گرفته و شامل روستاهای یمینان سفلی ، یمینان علیا ، پشته ، طاینه ، یوسف آباد و گاوشان می شود.

 وی به سختی اجرای پروژه در این ۶ روستا اشاره کرد و گفت: عملیات اجرایی این پروژه ها با  اجرای (۲۹ هزار متر ) شبکه گذاری لوله های پلی اتیلن در سایزهای مختلف و نصب یک عدد ایستگاه تقلیل فشار(TBS) به بهره برداری رسیده است برای اجرای پروژه گازرسانی به این ۶ روستا که برای لوله گذاری از مسیر سنگی، شیب دار و با عبور از موانع طبیعی فراوان صورت گرفت و برای ۲۹ کیلومتر مسیر سازی در حدود ۲۰ هزار متر مکعب خاک برداری انجام گرفته است.

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در مورد افزایش خانوارهای تحت پوشش در این ۵ روستا بیان کرد: با افتتاح این پروژه ها تعداد ۴۵۰ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۱هزار و ۷۰۰ نفر از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند و تعداد ۴۵۰  علمک در این روستاها برای نصب پیش بینی شده است.

 فعله گری به هزینه اجرای این پروژه اشاره کرده و افزود: اجرای پروژه گازرسانی به این 6 روستا  بدون  احتساب هزینه های پشتیبانی و تحصیل اراضی به ۴۶ میلیارد ریال می رسد  .

 وی با اشاره به اینکه تعداد ۱۳۷روستای شهرستان کامیاران قابلیت گازرسانی دارد، تاکید کرد: تعداد روستاهای گازدار قبل از هفته دولت  سال جاری ۱۱۰  روستا بود که با احتساب این ۶  روستا افتتاح شده هم اکنون در مجموع ۱۱۶  روستای شهرستان کامیاران گاز دار هستند.

 مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان به ضریب نفوذ گاز طبیعی در جمعیت روستایی شهرستان کامیاران اشاره کرده و عنوان کرد : ضریب نفوذ گاز طبیعی در جمعیت شهری این شهرستان ۱۰۰ درصد بوده و ضریب پوشش گازطبیعی در جمعیت روستایی شهرستان کامیاران قبل از هفته دولت ۹۰ درصد بود که با افتتاح این ۶ پروژه روستایی ضریب پوشش گاز در جمعیت روستایی به ۹۳  ارتقاء یافته که از ضریب نفوذ گاز طبیعی در سطح استان و کشور بالاتر را نشان می دهد.

 فعله گری با اشاره به هزینه نصب هر عملک خاطرنشان کرد: برای نصب هر انشعاب در این ۶  روستا مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان هزینه گردیده است.

46

کد خبر 1296028

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =