استاندار مرکزی:
ظرف ۴۸ساعت آینده باید مدیریت جدید هپکو مشخص شود

استاندار مرکزی در جلسه ای که روز گذشته درباره تعیین تکلیف شرکت هپکو و آذراب تشکیل شد حداکثر ۴۸ساعت زمان ، برای تعیین مدیریت جدید هپکو داد .

به گزارش خبرآنلاین  استان مرکزی ، سید علی آقازاده  در نشست دیروز با مجمع نمایندگان که با حضوروزیر صنعت، معدن و تجارت، سرپرست سازمان خصوصی سازی، رئیس سازمان گسترش و صنایع ایران، مدیران عامل بانک ملی و کشاورزی، مدیران مپنا، مدیر قرارگاه خاتم الانبیا، معاونان وزارت اقتصاد، نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس کل دادگستری استان مرکزی تشکیل شد ، بر تعیین مدیریت جدید هپکو ظرف ۴۸ ساعت و پرداخت ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به این شرکت تاکید کرد .

آقازاده در رابطه با این نشست به خبرنگاران   گفت: در این جلسه مقرر شد باقی مانده تسهیلات ۹۰۰ میلیارد ریالی شرکت هپکو به مرور توسط بانک ملی پرداخت شود و  ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات نیز  برای حقوق معوق کارگران و خرید مواد اولیه تولید به شرکت هپکو اراک پرداخت می شود  .

وی تصریح کرد :  مدیرهلدینگ هپکو بر اساس وکالت نامه ای که مالک کنونی این شرکت به سازمان خصوصی سازی داده است تا ۴۸ ساعت آینده   تعیین و مستقر می شود.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: بانک ملی در این نشست مکلف شد، باقی مانده تسهیلات شرکت هپکو اراک را به شرطی که علاوه بر پرداخت حقوق کارگران، برای تامین مواد اولیه و قطعات مورد نیاز و تولید محصولات هزینه شود، به این شرکت پرداخت کند.

آقازاده گفت: برای پرداخت باقی مانده تسهیلات شرکت هپکو مدیریت این شرکت باید قرارداد دریافت تسهیلات را با بانک ملی منعقد کند.

وی در رابطه با حقوق کارگران بیان کرد: امید است با تصمیم امروز و تعیین مدیریت جدید شرکت هپکو حقوق کارکنان این شرکت تا پایان شهریور ماه پرداخت شود.

استاندار مرکزی در خصوص خرید محصولات شرکت هپکو عنوان کرد:
همچنین در این نشست مقرر شد پیگیری قراردادهای خرید محصولات شرکت هپکو با برخی سازمان ها از جمله خانه معدن ایران، سازمان راهداری کشور و بخشی از وزارت صنعت، معدن و تجارت که نیازمند محصولات این شرکت هستند، توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیگیری شود.

آقازاده در رابطه با واگذاری این شرکت اظهار کرد:
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا نیز در این نشست گفت این قرارگاه به دلیل برخی مشکلات از جمله طلب ۳۳۰ هزار میلیاردی از کارفرمایان، شهرداری ها و بخش خصوصی  توان خرید و رفع مشکلات این شرکت را ندارد.

استاندار مرکزی گفت: در این نشست مقرر شد سهام بانک کشاورزی در شرکت آذر آب واگذار و مدیریت این شرکت ظرف مدت ۴۸ ساعت آینده توسط سهامدار عمده که اکنون بانک کشاورزی است، معرفی شود.

استاندار مرکزی  افزود: همچنین مقرر شد سهام شرکت آذر آب اراک در مرحله بعدی به مپنا و یا یک شرکت مشابه مپنا واگذار شود.

وی با یادآوری حضور نمایندگان شرکت مپنا در این نشست تصریح کرد: نمایندگان این شرکت استقبالی خوبی از واگذاری سهام بانک کشاورزی نداشته و مقرر شد ظرف مدت ۱۰ روز آینده نمایندگان مپنا با گزارش کاری که از آذر اب به دست می آورند، نتیجه را اعلام کنند.

وی  متذکر شد : بر اساس تصمیم گیری های انجام شده در این نشست شرکت واگن پارس اراک به صورت قطعی به شرکت مپنا واگذار می شود.

آقازاده افزود: موافقت اولیه مپنا برای واگذاری سهام واگن پارس اراک به این شرکت نیز در این نشست صادر شد.

وی ادامه داد: شرکت واگن پارس اراک به احتمال قوی ظرف مدت چند هفته آینده پس از انجام مراحل قانونی به شرکت مپنا واگذار می شود.

استاندار مرکزی با یادآوری نشست مجمع نمایندگان و نماینده ارشد دولت در استان با رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در این نشست علاوه بر دغدغه های نمایندگان استان مسائل و مشکلات شرکت های هپکو و آذر آب نیز مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

آقازاده متذکرشد: پیشنهاد ارائه مسائل و مشکلات شرکت هپکو در نشست مشترک سران سه قوه به رئیس مجلس شورای اسلامی مطرح و  مقرر شد در صورت انجام کار کارشناسی موضوعات این شرکت ها توسط رئیس خانه ملت در نشست سران سه قوه مطرح شود.

46

کد خبر 1296267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =