۰ نفر
۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲
اردوغان محور نشست آنکارا را اعلام کرد

فارس نوشت: «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه بعد از ظهر امروز (جمعه) در سخنانی به نشست سه‌جانبه این کشور با ایران و روسیه در روز دوشنبه آتی اشاره کرد و گفت که موضوع این نشست به استان ادلب سوریه اختصاص خواهد داشت.

به نوشته خبرگزاری آناتولی او گفت مشائل مربوط به پست‌های دیده‌بانی در ادلب و مبارزه با تروریسم در این استان از جمله مواردی است در این نشست بررسی خواهد شد.

اردوغان همچنین مدعی شد: «ما به مبارزه با تروریسم علی رغم تمامی اتفاقات، ادامه خواهیم داد و یقین دارم که ترکیه با ارتش و نیروهای امنیتی خود در این حیطه پیروز خواهد شد.»

رئیس‌جمهور ترکیه درخصوص همکای با آمریکا در منطقه شرق فرات و گشت زنی مشترک نیز گفت که در حال حاضر بالگردهای نظامی دو کشور به طور مشترک در این منطقه عملیات لجستیکی انجام می‌دهند.

او تأکید کرد که آمریکا هنوز موضع مورد نظر ترکیه را در پیش نگرفته و آنکارا شاهد چنین موضعی نیست.

در همین حال «پرویز اسماعیلی» معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر ریاست‌جمهوری ایران نیز با اعلام خبر سفر روحانی به آنکارا در روز یکشنبه آتی، گفته است: علاوه بر مذاکرات روسای جمهوری اسلامی ایران، روسیه و ترکیه در قالب این اجلاس، طرفین برای ادامه و توسعه همکاریهای سه جانبه در حوزه های مختلف اقتصادی و همچنین ارتباطات منطقه ای گفتگو خواهند کرد.

310311

کد خبر 1299089

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =