۰ نفر
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
فنایی: فغانی افتخار آفرید اما فحش شنید!

ایسنا نوشت: پیشکسوت داوری فوتبال ایران می‌گوید مهاجرت علیرضا فغانی حق طبیعی او بوده و نمی‌توان اشکالی به تصمیم او وارد کرد.

محمد فنایی، پیشکسوت داوری فوتبال ایران، درباره مهاجرت علیرضا فغانی به استرالیا و خداحافظی از داوری فوتبال ایران گفت:‌ امیدوارم هر جا هست موفق باشد. به نظر من نمی‌شود به کار او ایراد گرفت. هر کسی زندگی شخصی و خانوادگی دارد و او خواسته که در خدمت خانواده خود باشد. او که نخواسته به مملکت خود پشت کند. فغانی به فکر خانواده و فرزندانش بود و با توجه به اینکه همه می‌دانیم عمر داوری کوتاه است، او چنین تصمیمی گرفته است. این مساله حق طبیعی او است و باید به تمام ایده‌ها احترام گذاشت.

او ادامه داد: تصمیم علیرضا فغانی منطقی و عاقلانه است و نمی‌توان به مهاجرت او اشکالی وارد کرد. او کار غیرقانونی نکرده است. فغانی در این مدت افتخار آفرینی زیادی برای ایران انجام داد و در المپیک و جام جهانی و رقابت‌های بین‌المللی مختلف، داوری‌های مهمی انجام داده است اما در اینجا با هجمه‌ها و فحاشی‌های مختلف روبرو شد. گاهی اوقات هواداران فقط منافع تیم خودشان را در نظر می‌گیرند ولی داور مجبور است واقعیات را مد نظر خود قرار دهد و این موجب اختلاف می‌شود. با این وجود به نظر شما چه انگیزه‌ای می‌تواند برای او باقی بماند؟ من معتقدم که باید فرهنگ اخلاق مداری در فوتبال ایران حاکم شود و این مساله نقش رسانه‌هاست که باید این نکته را گوشزد کنند که به نظر من هیچ وقت درست نمی‌شود.

پیشکسوت داوری فوتبال افزود:‌ علیرضا فغانی با این کار خواست زندگی خودش و خانواده‌اش را ادامه دهد و تحصیلات فرزندانش در آنجا جلو برود. فغانی با این تصمیم فضا را برای داوران دیگر فراهم  کرد. ما داورهای بسیار خوب و تحصیل‌کرده‌ای داریم و امیدوارم که آن‌ها بتوانند مثل فغانی برای ایران افتخار آفرینی کنند.

255 251

کد خبر 1299637

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام7 IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
  6 8
  افتخار افرید انا پارسال قهرمانی را از سپاهان گرفت داد پرسپولیس در دو بازی.سپاهان پرسپولیس.سپاهان پدیده
 • بی نام IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
  4 9
  با آخرین ناداوری که در حق استقلال کرد دو هفته پیش دیگه محبوبیتی حداقل میان آبی ها نداشت