دانشگاه شهرکرد  بر اساس نظام رتبه بندی جهانی تایمز در میان برترین دانشگاههای جهان قرار گرفت

به همت دفترهمکاری های علمی و بین المللی و معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه، دانشگاه شهرکرد برای اولین بار در رتبه بندی بین المللی تایمز The World University Rankings ۲۰۲۰ / Times Higher Education در میان دانشگاه های برتر جهان قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری خبر انلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی دانشگاه شهرکرد ،به نظام رتبه بندی بین المللی تایمز برای معرفی برترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰ منتشر شد و بر اساس آن دانشگاه شهرکرد به همراه  ۳۹ دانشگاه  ایرانی در میان ۱۳۹۶ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

در نتایج رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال ۲۰۲۰ توسط تایمز، که یکی از معتبرترین نظام های رتبه بندی جهانی پیرامون دانشگاه های برتر جهان می باشد، ۱۳۹۶ دانشگاه از ۹۲ کشور به عنوان دانشگاه های برتر جهان انتخاب شدند و بر این اساس ۴۰ دانشگاه ایرانی در بین دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارند.

در این رتبه بندی شاخص های عملکردی در ۵ حوزه آموزش (محیط آموزشی با وزن ۳۰ درصد)، پژوهش (حجم، درآمد و شهرت با وزن ۳۰ درصد)، استنادها (تاثیر پژوهش با وزن ۳۰ درصد)، چشم انداز بین‌المللی (اعضای هیات علمی، دانشجویان و پژوهش با وزن ۷/۵ درصد)، و درآمد صنعتی(انتقال دانش با وزن ۲/۵ درصد) گروه بندی شده است.

 گفتنی است، جدول سال ۲۰۲۰ مبتنی بر ۱۳ معیار رتبه بندی است. در این رتبه بندی از ۱۲/۸ میلیون برونداد پژوهشی و ۷۷/۴ میلیون استناد برای ارائه تصویری روشن از عملکرد پژوهشی موسسات آموزش عالی جهان استفاده شده است.

در این رتبه بندی دانشگاه هایی که فاقد دوره کارشناسی هستند یا برون‌دادهای پژوهشی آنها بین سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ کمتر از ۱۰۰۰ اثر باشد در رتبه بندی شرکت داده نمی شوند.

شایان ذکر است،  تعداد دانشگاه های برتر جمهوری اسلامی ایران در بین ۱۳۹۶ دانشگاه برتر جهان ۴۰ دانشگاه(۱۳ درصد از دانشگاه‌های کشور)، ترکیه ۳۴، مصر ۳۰، عربستان سعودی ۷ و امارات متحده عربی ۴ دانشگاه می‌باشد.

۴۶

کد خبر 1299785

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =