اقدامات شهرداری شهرکرد برای بازگشایی مدارس آغاز شد

شهردار شهرکرد با اشاره به فعال شدن ستاد استقبال از مهر شهرداری گفت: تقویت و مشارکت مجموعه شهرداری با مراکز آموزشی و آماده سازی شهر برای سال تحصیلی جدید با جدیت در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، نور الله غلامیان  در تشریح اقدامات شهرداری به مناسبت ماه مهر اظهار داشت: خط کشی عابر پیاده، اصلاح زمان بندی چراغ های راهنما، ترمیم و آشکارسازی سرعت کاهها، نصب علائم هشدار دهنده جمع آوری نخاله های ساختمانی، نظافت و شستشوی ورودی و اطراف مدارس، لکه گیری و آسفالت معابر، رنگ آمیزی جداول، ترمیم ترانشه ها، لایروبی و شستشوی جوی و جداول و نصب سطل های زباله در مسیرهای منتهی به مدارس از جمله فعالیت هایی است که در حال اجرا است.

شهردار اضافه کرد: در سال تحصیلی جدید حدود یک هزار بسته فرهنگی شامل لوازم التحریر در تعدادی از مدارس مناطق کمتر برخوردار شهر توزیع خواهد شد.

وی افزود: اجرای تئاتر خیابانی با موضوع آموزش مسائل ترافیکی، چاپ و توزیع کتاب با موضوع ترویج فرهنگ شهروندی بین دانش آموزان، اجرای نقاشی دیواری و فضاسازی دیوارهای سطح شهر و  نصب بنر ماه مهر از اقدامات فرهنگی مدیریت شهری به مناسبت سال تحصیلی جدید است.

غلامیان ادامه داد: گلکاری معابر، توزیع بیش از یک هزار مداد سبز در مدارس، طراحی و نصب المان مهر در شهر، هنرنمایی عروسک عمو باغبان در مدارس به منظور آموزش و مراقبت ار فضای سبز در دیگر اقدامات حوزه فضای سبز شهرداری می باشد.

شهردار شهرکرد تصریح کرد: ساماندهی و نظارت بر سرویس های مدارس، تعمیر و بازسازی اتوبوس های شهری، کنترل خطوط تاکسی و اتوبوس، شستشو و بازسازی سایبان های خطوط حمل و نقل شهری، حضور اکیپ آموزش آتش نشانی در مدارس و  استقرار خودروهای آتش نشانی در مسیر های منتهی به مدارس از دیگر فعالیت های ستاد مهر شهرداری است.

غلامیان دهکردی با اشاره به اینکه بازگشایی مدارس یکی از مهم ترین رویدادهای فرهنگی و اجتماعی در طول سال است تصریح کرد: با اقدامات شایسته و همچنین اجرای برنامه های متنوع فرهنگی باید فضای نشاط بخشی برای دانش آموزان بیش از گذشته فراهم شود.

46

کد خبر 1299931

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =