۰ نفر
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۴
نمایش‌های روی صحنه چقدر فروختند؟

تازه‌ترین آمار فروش تماشاخانه‌های دولتی و خصوصی اعلام شد. بر اساس جدول ارائه شده که همه سالن‌های نمایشی تهران را دربر نمی‌گیرد، در تابستان امسال، «چشم به راه میرغضب» به کارگردانی حسین کیانی که در تالار سنگلج روی صحنه رفته بود، بیشترین فروش را داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ارائه آمار فروش سالن‌های دولتی شامل مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر به صورت تجمیع شده، از تیر۱۳۹۷ از طریق اداره‌کل هنرهای نمایشی انجام شد. این آمار به صورت تفکیکی شامل نام نمایش، کارگردان، تالار، گنجایش تالار، شروع اجرا، ساعت اجرا، تعداد اجرا، قیمت بلیت (به ریال)، تعداد بلیت تمام‌بها، تعداد بلیت نیم‌بها، تعداد بلیت تخفیف‌دار، تعداد بلیت مهمان، جمع کل تماشاگران و مبلغ فروش (به ریال) سه‌شنبه هر هفته در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت و این روند تا ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ادامه داشت.

در پی درخواست‌های جمعی از هنرمندان تئاتر جهت ارائه آمار فروش تماشاخانه‌های خصوصی به عنوان مطالبه‌ای عمومی، این اداره‌کل طی برگزاری جلساتی متعدد خواسته فوق را با مدیران تماشاخانه‌ها و مدیریت روابط عمومی آن‌ها در میان گذاشت و اکنون پس از قریب به سه ماه از طرح این مطالبه، آخرین آمار دریافتی  به پیوست این خبر در قالب یک فایل پی‌دی‌اف ارائه شده است.

در بررسی این فایل پی‌دی‌اف، نکات ذیل حایز اهمیت است: 

۱. در خصوص مجموعه تئاتر شهر، واحد ارتباطات، پژوهش و آموزش این مجموعه در گزارشی آمار فروش نمایش‌هایی را که اجرای آن‌ها در مجموعه فوق به پایان رسیده بود ۳۰ مرداد امسال آمار فروش را منتشر کرد. 

۲. آمار فروش تماشاخانه سنگلج و تالار هنر پس از ۳۱ خرداد تاکنون ارائه نشده است و آن‌چه مشاهده می‌کنید مربوط به اتفاقاتی است که در سه ماهه اخیر در این دو تماشاخانه گذشته است. 

۳. از میان تماشاخانه‌های خصوصی فعال، تاکنون تنها پنج تالار نسبت به ارائه آمار فروش نمایش‌های خود اقدام کرده‌اند که عبارتند از عمارت نوفل‌لوشاتو، تماشاخانه شانو، تماشاخانه مهرگان، تماشاخانه همای سعادت و تماشاخانه گندم و آمار ارائه شده توسط آن‌ها مربوط به نمایش‌هایی است که در سه ماهه اول سال ۱۳۹۸ روی صحنه داشته‌اند.    

تازه‌ترین آمار فروش نمایش‌های تماشاخانه‌های دولتی و خصوصی که در اختیار روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی قرار گرفت را در فایل پی‌دی‌افی که پیوست شده است، مشاهده می‌کنید.

جدول آمار فروش تالارها و نمایش‌خانه‌ها

۵۷۲۴۵

کد خبر 1300050

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =