مدیران لرستان از شکایت  از خبرنگاران منع شدند

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: هیچ مدیری در استان حق ندارد از خبرنگاری به جهت انتقات سازنده از دستگاهش به مراجع قضایی شکایت کند.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، محمود ثمینی دقایقی پیش و در شورای اطلاع رسانی استان در این رابطه گفت: رویکرد ما تعامل با مطبوعات در راستای کمک به توسعه استان است و پیگیری ایراد و یا انتقاد به عملکرد ادارات استان توسط مدیر بایستی از کانال شورای اطلاع رسانی بگذرد .

تاکید بر عدم شکایت از خبرنگاران توسط مدیران

وی افزود: در این رابطه هیچ مدیری حق مراجعه به دستگاه قضایی و شکایت علیه خبرنگار ندارد.

رییس شورای اطلاع رسانی استان با بیان اینکه پیگیری تهمت ،توهین و افترا  و نسبت دادن دروغ به ادارات را حق مدیران است اظهار داشت: اصحاب رسانه باید در تحلیل هایشان نهایت دقت را بکار ببرند چرا که اگر در مطالب علیه نهادی که شامل تهمت و توهین علنی باشد پیگیری آن حق مدیر است و می بایستی این دسته مطالب به اثبات برسند .

محمود ثمینی تصریح کرد: شورای اطلاع رسانی بایستی در تولید محتوای درست و بیان واقعیات عملکردهای ادارات وظیفه خود را به نحو احسن انجام نماید تا هم مردم در جریان امور قرار گیرند و هم اصحاب رسانه دچار سردرگمی نخواهند شد.

شایعه پراکنان باید پاسخگو باشند

ثمیتی با اشاره به برخی افراد که دنبال موضوعاتی خاص و شایعه پراکنی هستند بیان کرد: تکلیف این دسته از افراد روشن است و بایستی اگر در محاکم، دعاویی بر علیه آنها مطرح می شود پاسخگو باشند.

معاون استاندار لرستان در ادامه گفت: لرستان با داشتن مردم بزرگوار،نخبگان و منابع عظیم و فرهیختگان ، حیف است که وقت استان را تلف کنیم و به توسعه لرستان توجه نشود معتقدیم توسعه بدون همفکری و هم اندیشی محقق نخواهد شد.

نقد منصفانه در جهت کمک به مدیران و توسعه استان است

وی عنوان کرد: نقد منصفانه در جهت کمک به مدیران و توسعه استان است بنابراین جای نگرانی نیست و همه ما مدیران موظفیم اگر شبهاتی در موضوعی از استان وجود دارد در شورای اطلاع رسانی به نحو شفاف اطلاع رسانی و شفاف سازی نماییم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان از مطبوعات و مدیران استان خواست با تعامل باهم در راستای انسجام  و همکاری  بیش از گذشته به سامان دهی اطلاع رسانی به  افکار عمومی و توسعه استان بیشر از قبل توجه گردد.

۴۶

کد خبر 1300475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =