توضیح دفتر سخنگوی دولت درباره تغییرات جزئی در برجام/ اسماعیلی: فقط پیشنهاد اجرای زودتر دو تعهد طرفین را داده‌ایم

ایسنا نوشت: دفتر سخنگوی دولت درباره تغییرات جزئی در دل برجام که امروز ربیعی مطرح کرده بود، توضیحاتی داد.

دفتر سخنگوی دولت اعلام کرد که منظور علی ربیعی از طرح پیشنهادی مبنی بر تغییرات جزئی در دل برجام ناظر به تصویب زودتر پروتکل الحاقی در مجلس شورای اسلامی از سوی جمهوری اسلامی ایران است که در برجام سال ۲۰۲۳ تعیین شده، به شرط آنکه آمریکا هم برجام را به همراه لغو کلیه تحریم‌ها در کنگره به تصویب برساند.

ربیعی امروز در حاشیه حیاط دولت اظهار کرد: در جلسه امروز ۱+۴ مسائل و شروطی که قبلا مطرح کردیم را تکرار خواهیم کرد. حرف ما این است که تحریم‌ها رفع شده و کشورها به همان شرایط گذشته معاهده و جایی که بودند، بازگردند. در این شرایط امکان مذاکره هم وجود دارد حتی برای اطمینان بخشی بیشتر و بن بست شکنی، رئیس‌جمهور پیشنهادی داشته که بست شکنی انجام شود و بتوانیم در دل برجام تغییر کوچکی بدهیم که بن بست شکنی انجام شود، ولی شرط ما این است که کشورهای طرف برجام به جایی که در برجام بودند، بازگردند و تحریم ها برداشته شود.

پرویز اسماعیلی: اصلاحی در کار نیست

همچنین پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور در توییتی در واکنش به خبر رویترز درباره آمادگی ایران برای اصلاح برجام نوشت: 

⁧#رویترز⁩ و موج⁧ #تحریف⁩

‏پرس‌تی‌وی: ایران با کاهش زمان اجرای برجام موافق است/ تصویب فوری پروتکل الحاقی در ایران و تصویب فوری برجام + لغو تمام تحریم‌ها در کنگره آمریکا

‏رویترز: خبر پرس تی وی از پیشنهاد ایران برای اصلاح برجام

‏اصلاحی در کار نیست، فقط پیشنهاد ۴ سال اجرای زودتر ۲ تعهد ما و آنها در ۲۰۲۳ است.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1303616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =