ابراز نگرانی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از مدفون شدن برخی شهرها زیر کثافت

ایسنا نوشت: عیسی کلانتری، ظهر امروز در آیین گشایش دو مجتمع سامان اوج و فجر طبرسی که با ساماندهی ۶٠٠ واحد صنفی و با صرف اعتبار ۳۶٠ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید، اظهار کرد آب، هوا و تنفس سالم حق هر شهروندی است و ما نباید اجازه دهیم پسماند باقی بماند.

وی افزود: اگر در کلان‌شهرها سریع‌تر اقدام نشود، آلودگی‌ها باقی می‌مانند.  اینکه شهرداری حقوق شهروندی مردم را برای خودش تکلیف کرده است، بسیار جای خشنودی است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه «باید در بالابردن فرهنگ زیست‌محیطی مردم و زواری که به مشهد می‌آیند، تلاش کنید»، اظهار کرد: درحالی‌که از زیر بار سنگین زوار امام‌رضا (ع) تازه نفس می‌کشید، مشهد بسیار تمیز است. خوشحال شدم که در این‌ خصوص قدم برمی‌دارید. تفکر شما در زمینه‌های زیست‌محیطی بسیار پیشرفته است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اذعان کرد: باید در عمل بگوییم که بعضی از شهرها از کثافت مدفون می‌شوند. ما متاسفانه، امانت‌دار خوبی برای نسل‌های بعد نبوده‌ایم، حقوقشان را پایمال کرده‌ایم.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به اینکه «باید در مطالعات جایابی و مکان‌یابی این مجتمع‌ها بیشتر دقت کرد»، گفت: اشل‌ها باید کوچک‌تر و پخش‌شده‌تر باشد؛ به عنوان مثال ۵ مکان ۱۰۰ واحدی در مکان‌های مختلف باشد.

17231

کد خبر 1303939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =