نقدینگی، غولی که به هر سو حرکت کند اثر مخرب دارد

ایسنا نوشت: به گفته رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، حجم عظیم نقدینگی موجود در کشور که حرکت آن به هر سو مخرب خواهد بود، بهتر است به سمت بخش معدن کشور و جذب سرمایه‌گذار برای معدن و صنایع معدنی هدایت شود.

داریوش اسماعیلی امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری اظهار کرد: امروز بیش از ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان، حجم نقدینگی کشور است. باتوجه به اینکه این حجم عظیم سرمایه سرگردان به هر سمت و سویی برود، آثار مخرب خواهد داشت، ما در سازمان نظام مهندسی معدن ایران معتقدیم که بخش قابل توجهی از این سرمایه باید جذب معدن و صنایع معدنی ایران شود بنابراین یکی از محورهای اصلی فعالیت‌های خود را در این راستا قرار داده‌ایم.

رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران افزود: در این زمینه با ایمیدرو تفاهم‌نامه‌ای منعقد کردیم که شامل سه بخش آموزش، پژوهش و جذب سرمایه‌گذار است. در رابطه با آموزش این تفاهم‌نامه تبدیل به قرارداد برای معادن بخش خصوصی شده است. در رابطه با پژوهش نیز در حال فراهم کردن عقد قرارداد هستیم و در مورد جذب سرمایه‌گذار نیز، دو قرارداد بزرگ به ارزش دو میلیارد تومان آماده شده که تا چند هفته آینده امضا خواهد شد.

در کل  ارزش مجموع قراردادهای یاد شده به ۹ میلیارد تومان می‌رسد و این امر در چارچوب رویکرد سازمان نظام مهندسی معدن ایران برای تشویق سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در بخش معدن وصنایع معدنی دنبال می‌شود.

۲۲۶۲۳۱

کد خبر 1305968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =