۰ نفر
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
مزایده آثار و اموال جان اشتاین‌بک

ایسنا نوشت: مجموعه‌ای از آثار و اموال «جان اشتاین‌بک»، نویسنده برنده نوبل ادبیات، بیست و چهارم اکتبر به مزایده گذاشته می‌شود.

«جان اشتاین‌بک» که نویسنده چندین رمان، کتاب غیرداستانی و مجموعه داستان کوتاه بود، بیشتر برای نگارش رمان «خوشه‌های خشم»‌ که جایزه پولیتزر ادبیات را برای او به ارمغان آورد،‌ شناخته می‌شود.

مجموعه آثاری که در یک حراجی آمریکایی به فروش گذاشته می‌شوند برای مدت طولانی در انبار نگهداری می شدند،‌ اما خانواده «‌اشتاین‌بک» تصمیم ‌گرفتند،‌ خریدن آن‌ها را برای علاقه‌مندان این نویسنده امکان‌پذیر کنند. آثاری که در این حراجی به مزایده گذاشته می شوند،‌ بخشی از متعلقات شخصی ‌«جان اشتاین‌بک» ‌محسوب می‌شوند.

یکی از آثاری که در این حراجی به فروش گذاشته می‌شود، نسخه‌ای از رمان «‌توریتلا فلت»‌ است که انتظار می‌رود با قیمتی بیش از  ۵۰۰۰ دلار به فروش برسد.

نامه‌ای از «جان اف کندی»‌ سی ودومین رئیس‌جمهور ایالات متحده به «‌جان اشتاین‌بک» که به سال ۱۹۶۱ تعلق دارد از جمله دیگر مواردی است که در این مجموعه به فروش گذاشته می‌شود.‌ کارشناسان حراجی ارزش این نامه را ۲۰۰۰ دلار برآورد کرده‌اند.

«اشتاین‌بک» در سال ۱۹۳۴ نویسندگی را کنار گذاشت و به عنوان خبرنگار جنگی به انگلیس و مناطق در حال جنگ سفر کرد. او سال ۱۹۴۷ «مروارید» را به چاپ رساند و در سال ۱۹۶۲ موفق به دریافت جایزه‌ نوبل ادبیات شد.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1306644

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =