گرانفروشی، بیشترین تخلف بازار نوشت ‎افزار لرستان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت:‌ طرح نظارتی ویژه بازار نوشت‌افزار استان با ثبت گرانفروشی به عنوان بیشترین تخلف این حوزه، به مدت یک ماه انجام شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، محمدرضا صفی خانی در این رابطه گفت :طرح نظارتی ویژه بازار نوشت‌افزار استان با ثبت گرانفروشی به عنوان بیشترین تخلف این حوزه، به مدت یک ماه انجام شد.

وی افزود: طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس و بازار نوشت افزار، ۱۰ شهریور تا ۱۰مهر با هدف شناسایی و برخورد با تخلفات حوزه فروش لوازم تحصیلی و وسایل مدرسه اجرا شد.

صفی خانی  تصریح کرد: در این راستا ۳۰ تیم به صورت ثابت و سیار با همکاری سازمان صنعت معدن و تجارت، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی استان بر فروش و عرضه اقلام مرتبط نظارت داشتند و ۲۵ گشت مشترک نیز تشکیل شد.

انجام ۷۱۰ بازرسی از ۵۲۰ واحد صنفی صورت گرفت

رییس سازمان صنعت ،معدن و تجارت لرستان با بیان اینکه در این راستا با انجام ۷۱۰ بازرسی از ۵۲۰ واحد صنفی مرتبط، ۳۸ پرونده تخلفاتی به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون تومان تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است اظهار داشت: تعداد پرونده های تشکیل شده در رابطه با گرانفروشی را ۲۵ فقره برشمرد و تصریح کرد: در این طرح، نظارت برارائه فاکتور معتبر توسط واحدهای عرضه کننده نوشت افزار، کیف، کفش و پوشاک دانش آموزی در دستور کار قرار داشت و تا حد امکان از فروش اجباری نوشت افزار به صورت سبدی به مشتریان جلوگیری شد.

صفی خانی افزود: کنترل قیمت ها، جلوگیری از عرضه نوشت افزار تقلبی و غیراستاندارد، برخورد قانونی با فروشندگان کالاهای قاچاق در سطح بازارو جلوگیری از عرضه هرگونه نوشت افزار منقوش به تصاویر غیر اخلاقی در سطح بازار از دیگر اهداف این طرح بود.

بیش از ۳۵۲ هزار دانش آموز لرستانی با آغاز سال تحصیلی جدید در ۴ هزار و ۸۵۰ مدرسه مشغول به تحصیل شده اند.

46

کد خبر 1308295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =