سرفاصله حرکت قطارهای مترو به ۳ و نیم دقیقه رسید

ایرنا نوشت: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: هم اکنون سرفاصله زمانی حرکت قطارها در خطوط یک، ۲ و چهار مترو به سه و نیم دقیقه کاهش یافته است.

 محسن پور سید آقایی روز پنجشنبه در افتتاح هفدهمین نمایشگاه حمل و نقل و خدمات شهری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران اظهارداشت: خوشبختانه در ۲ سال گذشته، ساخت تجهیزات مترو بومی شده که در این خصوص اقدامات اثرگذاری را انجام داده‌ایم.

وی با بیان اینکه فشار تحریم‌ها ساخت واگن و قطار مترو را متوقف نکرده است، تصریح کرد:هم اکنون بدون وابستگی جدی به صنایع خارجی، همه نیازها از پله برقی، قطعات نگهداری واگن‌، ترمز و ضربه گیرها توسط کارآفرینان داخلی تامین می‌شود.

به گفته پور سید آقایی، هم اینک ۲هزار و ۱۰۰ قطار در روز به خطوط مترو اعزام می‌شود که این موضوع در کاهش خودرو در خیابان تاثیرگذار است.

وی به کاهش ۱۴ درصدی تولیدی آلاینده‌ها در محدوده‌ اجرای طرح کاهش آلودگی هوا اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح، وضعیت کیفیت هوا بهبود یافته است.

معاون شهردار تهران همچنین به کاهش سرفاصله ایستگاه ها در خطوط اتوبوسرانی پرداخت و افزود: در حال حاضر با ورود ناوگان جدید این سرفاصله‌ها در خطوط یک و ۷ به ۳۰ ثاینه کاهش یافته است.

وی همچنین در خصوص ۲۱ مهر روز معلولان در مورد برنامه‌های شهرداری برای مناسب‌سازی معابر عمومی گفت: در این خصوص مینی‌بوس‌هایی با طراحی جدید که کف آن پایین‌تر و برای تردد معلولان مناسب‌تر است، در نظر گرفته شده است.

آقایی ادامه داد: در خصوص مناسب سازی معابر شهری نیز در صدد هستیم تا تمام پیاده‌روها را مناسب سازی کنیم و در این رابطه حجم کار زیاد است.

هفدهمین نمایشگاه حمل و نقل و خدمات شهری در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران در فضایی به مساحت هفت هزار و ۵۰۰ متر سرپوشیده و ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع فضای باز از امروز(پنجشنبه) با حضور مسئولان شهری افتتاح شد.

23231
کد خبر 1309225

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =