نامه روسای کانون‌های وکلای استان‌ها به رئیس قوه قضاییه

رئیس کانون وکلای مرکز می گوید رئیس قوه قضاییه به سه نامه‌ای که روسای کانونهای وکلای استانها خطاب به او نوشته‌اند، پاسخی نداده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عیسی امینی رئیس کانون وکلای مرکز در گفتگویی که با خبرنگار ما داشت، درباره آخرین وضعیت برگزاری آزمون وکالت امسال توضیح داد.

او با اشاره برگزاری آزمون وکالت توسط مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران قوه قضاییه گفت: کانون وکلا به این آزمون ایراد وارد کرده است و می گوید نمی توانید به نهاد موازی اجازه دهید پس از ۱۵ سال که قانون ماده ۱۸۷ نسخ شده است، بخواهد آزمون برگزار کند. ما که در کشور دو کانون وکلا نداریم. اعتقاد داریم برگزاری آزمون وکالت توسط مرکز مشاوران غیرقانونی است. ما تلاش داریم با گفتگو این مشکلات را حل کنیم ولی متاسفانه تا امروز سه نامه از طرف کانون وکلای مرکز و کانونهای وکلای کشور به صورت جمعی خدمت رئیس قوه قضاییه ارسال کرده اند تا کنون هیچ پاسخی واصل نشده است.

او در ادامه گفت: من ذاتا انسان امیدواری هستم و اعتقاد دارم رئیس قوه می خواهد حکومت قانون را برقرار کنند، حمل بر این می کنم ایشان در حال تامل هستند و نتوانستم به این نتیجه برسم که قصد تضعیف قانون وکلا وجود دارد.

متن کامل کافه خبر را (اینجا) بخوانید.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1309341

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =