۰ نفر
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
 ۸۴۰ شهرک صنعتی درکشور فعال می باشد

فارس نوشت : معاون وزیر صنعت‌، معدن و تجارت با بیان اینکه ۴۴ هزار واحد صنعتی در سطح کشور فعال است، گفت: ۸۴۰ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد که در این واحدها ۹۰۰ هزار نفر اشتغال دارند.

محسن صالحی‌نیا در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۴۴ هزار واحد صنعتی در سطح کشور فعال است، گفت: ۸۴۰ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد که در این واحدها ۹۰۰ هزار  نفر اشتغال دارند.
معاون وزیر صنعت‌، معدن و تجارت با بیان اینکه ۲۱ درصد این واحدها دچار رکود است یا با ظرفیت کم در حال فعالیت است، خاطرنشان کرد: درصدد هستیم تا پایان سال یک‌هزار و ۳۵۰ واحد را فعال کنیم که  تاکنون ۶۰۰ واحد فعال شده است.

وی در ادامه در خصوص تقاطع غیرهمسطح شهرک صنعتی شهرکرد، عنوان کرد: می‌توان تقاطع‌های غیرهمسطح در سراسر کشور را با برنامه‌ریزی با وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه احداث کرد.
صالحی‌نیا در خصوص اجرای طرح پوشاک در ۵ استان کشور، توضیح داد: این طرح بر اساس ساختار ملی و استانی در این استان‌ها باید اجرایی و عملیاتی شود، اما تاکنون این طرح در قالب یک طرح منسجم در شرکت شهرک‌ها اجرایی نشده است.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: برای اجرای طرح پوشاک مجموعا ۴۰۰ میلیارد تومان در پنج استان نیاز است، برای حل مسائل مالی طرح پوشاک، پیشنهاد افزایش ۱۰۰ میلیارد سرمایه در قالب تبصره ۱۸ به صندوق صنایع کوچک داده شده است.
وی بیان کرد: در رابطه با پیگیری مشکلات مناطق محروم قواعدی در کشور وجود دارد، ما آمادگی داریم بر اساس همین قواعد و بر اساس این پیشنهادات مشکلات شهرک‌ها و نواحی صنعتی چهارمحال و بختیاری را حل کنیم.
صالحی‌نیا در پایان با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه ظرفیت احداث ۱۰۰ ناحیه صنعتی پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: به‌همین منظور آمادگی کلنگ‌زنی نواحی صنعتی در کشور وجود دارد.

46

کد خبر 1310926

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =