محمد موسوی:حیف بود لژیونر نمی‌شدم

سید محمد موسوی سرعتی زن ملی پوش ،رسما لباس تیم "اولشتین" را پوشید. او که طاقت دوری از خانواده‌اش را ندارد ،قبلا قید پیشنهادات را می‌زد، این بار اما ترجیح داد لژیونر شود.

مهری رنجبر:لژیونر شود و دنیای حرفه ای تری را تجربه کند،دور از هیاهو، حاشیه و درگیری.تجربه جدیدی که سید فراری از سرما، برای تماشای دریاچه های یخ زده لحظه شماری‌اش می کند.

*بالاخره رفتی لهستان و لژیونر رسمی شدی.
از اول هم قرار بود بیایم و رسمی بود، اما نمی خواستم تا فدراسیون  I.T.C  را صادر نکرده ،درباره اش حرفی بزنم.

*استقبال چطور بود؟
خیلی شرایط خوب بود. من پنج هفته قبل به آنجا رسیدم به لهستان و باشگاه  یک روز بعد یعنی جمعه هم در کنفرانس خبری بزرگی که تدارک دیده بودند با حضور خبرنگاران حضورم را رسما اعلام کرد. خبرنگاران هم کلی سئوال درباره اینکه چرا تصمیم گرفتی به پلاس لیگا بیای و حست از بازی در پلاس لیگا و... پرسیدند و خبری از سئوالات زرد نبود. البته امیدوارم خوش استقبال و بد بدرقه نباشند.

*تو از تیم اولشتین شناخت هم داشتی و قرارداد بستی؟
من اصلا  تیم را نمی شناختم و از میلاد عبادی پور و لوکاس ژیگادلو اطلاعات گرفتم. شهر اولشتین با شهر تیم میلاد یعنی اسکرا 4-5 ساعت فاصله دارد. نکته جالب اینکه کردم اینجا به خاطر اینکه خیلی والیبال دوست دارند مرا می شناسند، حتی  در خیابان هم می بینند ، می شناسند. 

*پس راضی هستی ؟
خیلی خوب بود. ان شاالله در این مدت بتوانم آن طور که باید در پلاس لیگا بازی کنم .

*تیم تو در شهر رادوم سه بازی تدارکاتی قبل از شروع پلاس لیگا دارد؟
من چون تازه رسیده بودم فقط با تیم تمرین کردم.

*تست پزشکی هم دادی؟
نه. چون من چند هفته پیش مسابقه داشتم ،بنابراین تست پزشکی نمی دهم .

*تو سال قبل گفتی به خاطر اینکه طاقت دوری از خانواده را نداری ،پیشنهاد سیه نا برای بازی در لیگ سریA را رد کردی . تجربه جدید را چطور می بینی؟
تجربه عجیبی است. من تا به حال با اینکه پیشنهادات زیادی داشتم اما در لیگ های بزرگ اروپا بازی نکرده ام . اما حالا فکر می کنم به آن بلوغ رسیده ام که در لیگ پلاس لیگا بازی کنم. فکر می کنم حیف بود در رزومه ام لژیونری نباشد . البته حالا هم برایم دوری از خانواده خیلی سخت است اما این تصمیم را گرفتم تا فقط والیبال بازی کنم،چرا که لیگ ایران فقط درگیری و حاشیه است.

* همیشه شماره لباس تو 6 بوده  ، در اولشتین  شماره 66 را خودت انتخاب کردی یا باشگاه؟
من شماره 6 را می خواستم اما باشگاه گفت یکی از بازیکنان قدیمی آن را می پوشد و از من خواستند 66 را بپوشم. من دیدم جالب است بالاخره دو تا 6 کنار هم و قبول کردم.

*به جز تو بازیکنان مطرح دیگر خارجی هم در اولشتین بازی می کنند؟
میکا هم ستاره ای است که شاید شما بشناسید ، البته او فعلا مصدوم است  . پاول پاسور سابق تیم ملی اشان هم از بازیکنان شاخص اولشتین هستند و بازیکن دیگری ندارد که علاقمندان به والیبال بشناسند. البته اولشتین سه بازیکن خارجی یعنی پشت خط زن جمهوری چک و یک دریافت کننده دیگر دارد که اسم کشورش یادم نیست.

*با پروسه کمی طولانی رفتن به لهستان ،اذیت نشدی؟
ما یکسری توافقات کرده بودیم  و تعهداتی داشتیم که باید انجام می شد و همین مساله زمان رفتن مرا به لهستان طولانی کرد. به هر حال باید کارها انجام می شد.

*اولشتین شهر خیلی سردی است ،چطور تحمل می کنید؟
درسته ، دمای هوایش منفی ۱۰ تا ۱۵ درجه زیر صفر هم پایین می‌آید. اینجا ۱۱ دریاچه دارد که در زمستان‌ها یخ می‌زنند ، به شکلی است که حتی با ماشین می‌توانید از روی آن‌ها رد شوید و اسکی روی یخ هم انجام می‌دهند.

251 251

کد خبر 1311090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =