مجموعه 10جلدی جلال آل‌احمد، علوم انسانی و برنامه‌ریزی توسعه، مهارت‌های زناشویی و فوت کوزه گری به ترتیب در هفته پایانی ماه دوم فصل زمستان در صدر پرفروش‌های سامانه اشتراک محصولات فرهنگی(سام) قرار گرفتند.

به گزارش خبرآنلاین، مجموعه 10جلدی جلال آل‌احمد، رتبه اول پرفروش‌های «سام» را در هفته پایانی بهمن ماه به خود اختصاص داد، مجموعه‌ای که کتاب‌های «زن زیادی، خسی در میقات، غربزدگی، دیدوبازدید، سه‌تار و...» را در خود جای داده و انتشارات معین آن را منتشر کرده است.

رضا داوری اردکانی هم با کتاب «علوم انسانی و برنامه‌ریزی توسعه» که از سوی انتشارات فردایی دیگر روانه بازار نشر شده است، طی هفته گذشته رتبه دوم پرفروش های سامانه اشتراک محصولات فرهنگی(سام) را به خود اختصاص داد. نویسنده در این کتاب مانند گذشته به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های جهان اندیشگی خود پرداخته است و در مقدمه پس از آنکه اشاره می‌کند که علوم انسانی و اجتماعی کوششی برای افسون‌زدایی و حل و رفع بحرانها بوده‌اند، می‌افزاید: جهان جدید و مدرن، باز کماکان ایدئولوژیک باقی مانده، چرا که از نظم و شیوه‌ای از زندگی سخن گفته است که آن را یگانه نظمی انگاشته که متضمن آزادی و عدالت در تاریخ بشر است و بنابراین چنین چیزی چگونه می‌تواند ایدئولوژیک نباشد.

این کتاب دربرگیرنده مقالاتی است که مؤلف آنها می‌کوشد دشواری مسایل سیاست علم و رغبت دانشمندان و صاحب‌نظران به پژوهش و لزوم تأمل و بر حذر داشتن جاهلان از دخالت در علم را نشان دهد؛ مقالاتی که می‌توانند به مباحث گوناگون و جاری در ایران امروز که پیرامون علوم انسانی و اجتماعی طرح می‌شوند، وضوح بیشتری ببخشند و به مخاطبان خود یادآور شوند که پیش و بیش از هر چیز در این عرصه باید مسایل و پرسشها را جدی گرفت و محققانه و با جدیتی تام و تمام گام در راه نهاد.

کتاب «مهارت‌های زناشویی» منتشر شده از سوی نشر رسال با ترجمه محمدگذرآبادی که تشریح برخی مهارت‌های زندگی و آیین‌ همسرداری است در رتبه سوم لیست پرفروش‌های سام قرار گرفته است.

کتاب «فوت کوزه‌گری» مصطفی رحماندوست هم مجموعه مثل‌ها و ضرب‌المثل‌هایی است که با زبانی ساده برای کودکان و نوجوانان آماده شده و قصه پدید آمدن ضرب‌المثل‌های فارسی در ادبیات عامیانه را تشریح کرده است. این کتاب رتبه چهارم لیست پرفروش‌های هفته گذشته را از آن خود کرده است. خود رحماندوست درباره این کتاب معتقد است: «این کتاب در آغاز بنا بود 1500 ضرب‌المثل را دربر گیرد؛ اما امروز چهارهزار ضرب‌المثل برای تألیف آن استخراج شده است. امیدوارم این کتاب منبع خوبی برای نوجوانان و لذت‌دهی به آنان باشد.» نشر مدرسه این کتاب را با قیمت 18000تومان روانه بازار نشر کرده است.

پرفروش‌‌های سامانه اشتراک محصولات فرهنگی (سام) در هفته چهارم بهمن‌ماه 89 

نام کتاب

مولف/ مترجم

ناشر

قیمت

مجموعه 10 جلدی جلال

جلال آل احمد

معین

13600 تومان

علوم انسانی و برنامه‌ریزی توسعه

رضا داوری اردکانی

فردایی دیگر

10000 تومان

مهارتهای زناشویی

ترجمه محمد گذرآبادی

رسا

5300 تومان

فوت کوزه گری

مصطفی رحماندوست

مدرسه

18000 تومان

برای تهیه این کتاب‌ها و هر کتاب دیگری که می‌خواهید می‌توانید با شماره تلفن 88453188 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی(‌سام) تماس بگیرید و آن را در منزل یا محل کار خود تحویل بگیرید.

ناشران و نویسندگان کشور می‌توانند برای معرفی آثار و تازه‌های خود با نشانی Ketab@khabaronline.ir مکاتبه کنند.

60

 

کد خبر 131149

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =