وقتی با ویلموتس از آن‌ور بوم افتادیم!

فشارها برای بازی تهاجمی ایران کارساز نبود و کاملا مشخص شد اگر تیم ملی فوتبال بخواهد تنها بازی هجومی را در دستور کار قرار دهد به نتایجی که مورد نظر هواداران است، دست پیدا نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم ملی ایران با شکستی که مقابل بحرین داشت نشان داد کار سختی برای صعود به رقابت های جام جهانی 2022 قطر دارد. چه، چهره‌ای مانند پروین هم روز گذشته در مراسم اربعین به کسانی که نزدیکش نشسته بودند گفت ترکیبی که ویلموتس می چیند خوب نیست و باید برنامه هایش را تغییر دهد. وقتی کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی بود خیلی ها انتقاد می کردند  ایران هجومی بازی نمی کند. آنها اعتقاد داشتند باید کسی جانشین کارلوس شود که از قدرت تهاجمی ایران نهایت استفاده را کند.  همان زمان اما بازیکنان می گفتند تاکتیکی که برای تیم در نظر گرفته  شده، بهترین تاکتیک است چون بر حسب سبک بازی رقبا انتخاب می شود.

با حضور ویلموتس شکل و شمایل تیم ملی عوض شد. حالا خیلی ها اعتقاد دارند از آن ور بوم افتاده ایم چون فقط و فقط می خواهیم ترکیب هجومی داشته باشیم و به اصول دفاعی گذشته پایبند نیستیم.  فدراسیون فوتبال از روز اول ویلموتس را تحت فشار گذاشت که باید بازی هجومی کنیم. این مسئله باعث شد تا مربی بلژیکی هم تحت تاثیر قرار بگیرد؛ این در حالی است که مربیان بزرگ جهان به هیچ وجه اجازه نمی‌دهند کسی برایشان تاکتیک تعیین کند. ویلموتس با استفاده از سه فوروارد همزمان اشتهای بالای خود را برای تهاجم نشان داد ولی بی‌شک حالا او تغییراتی در تاکتیک‌هایش ایجاد خواهد کرد. کارشناسان اعتقاد داشتند در بازی بحرین خط هافبک ایران وجود خارجی نداشت و تیم ملی با سه فورواردی بازی می کرد که کسی نبود آنها را تغذیه کند. باید دید آیا ویلموتس همچنان در جو فوتبال تهاجمی باقی می ماند یا دست به تغییر تاکتیک و سیستم در تیم ملی خواهد زد؟

252 251

کد خبر 1312417

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =