مشق دموکراسی در مدارس البرز/ بیست و دومین انتخابات شورای دانش آموزی برگزار می شود

ایرنا نوشت: معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد که ۲ هزارو ۹۰۰ کد مدرسه این استان آماده برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی هستند.

فرشته فهمیده در نشست ستاد هماهنگی برگزاری بیست و دومین دوره انتخابات شورای دانش آموزی البرز که روز دوشنبه در سالن امام علی (ع) کرج برگزار شد، اظهارداشت: یکی از ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را تربیت سیاسی و اجتماعی دانش آموزان تشکیل می دهد.
وی از شوراهای دانش آموزی به عنوان  مشق دموکراسی، احترام به نظر دیگران و تحمل نظر مخالف در محیطی آرام و دوستانه یاد کرد و افزود: تقویت شوراهای دانش آموزی یکی از برنامه های مهم کشور در حوزه آموزش و پرورش است.

معاون آموزش و ژرورش البرز  یادآور شد: شوراهای دانش آموزی در تمرین  مسئولیت پذیری، هم زیستی مسالمت آمیز ، اعتماد به نفس، صبر،فرهنگ نقادی و نقد مودبانه تاثیرگذار هستند. 


فهمیده بیان داشت: همه مراحل انتخابات شوراهای دانش آموزی در مدارس توسط دانش آموزان  انجام می شود و مدیران و مربیان مدارس برچگونگی روند اجرای آن بر اساس قوانین و ضوابط مربوطه نظارت می کنند.
وی ادامه داد: در این انتخابات ، دانش آموزان در مدارس اقدام به معرفی خود و برنامه هایشان برای آگاهی بخشی به سایر دانش آموزان مدرسه با هدف انتخاب آگاهانه در تصمیم گیری ها و مشارکت فعال در برنامه ها می کنند.
رئیس اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش البرزنیز در این نشست گفت:  انتخابات شوراهای دانش آموزی در مدارس این استان با رویکرد مشارکت پذیری و تقویت اعتماد به نفس در دانش آموزان برگزار می شود.
جواد محمدی خاطرنشان کرد: امسال این انتخابات در البرز به صورت الکترونیکی و تعرفه ای خواهد بود.
وی با بیان اینکه شیوه نامه برگزاری بیست و دومین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی به مدارس ابلاغ شده است، یادآورشد: این انتخابات در ساعت ۹ صبح  روز چهارشنبه هفته جاری در همه مدارس آغاز می شود.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

46

کد خبر 1312813

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =