وزیر آمورزش و پرورش در کرج: بر جذب نیروهای بومی  آموزش و پرورش تاکید داریم

دکتر فانی در ششمین نشست شورای آموزش پرورش استان البرز ضمن افتتاح سال تحصیلی جدید در دبستان فاطمه الزهرا ناحیه 4 آموزش و پرورش تاکید کرد در جذب نیرو های بومی آموزش و پرورش تاکید داریم .

به گزارش خبرآنلاین البرز،دکتر فانی در ششمین نشست شورای آموزش پرورش استان البرز ضمن افتتاح سال تحصیلی جدید در دبستان فاطمه الزهرا ناحیه 4 آموزش و پرورش تاکید کرد در جذب نیرو های بومی آموزش و پرورش تاکید داریم .
وی تصریح کرد: از آنجا که نیرو های غیر بومی ظرفیت اشتغال استان را اشغال می کنند و چند سال بعد هم متقاضی انتقال هستند؛ سیستم را دچار مشکل خواهند کرد لذا هدف ما جذب استخدام معلمین و نیروهای بومی است .
وی افزود: تلاش شده با عقلانیت و خرد جمعی در شوراهای آموزش و پرورش استان‌های مختلف حرکت کنیم تا تنش کمتری ایجاد شود. گاهی اوقات برای ما تنش ایجاد می‌شود که باید هوشمندانه با آن مواجه و برخورد کرد.
وی با اشاره به اینکه طی سال جاری 5500کلاس درس جدید به مجموعه کاربردی کشور افزوده شده است خاطر نشان کرد: 30 درصد مدارس توسط خیرین تامین شده است .
دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش در کرج تاکید کرد: وضعیت دانش آموزی البرز باید ویژه دیده شود. وزیر آموزش و پرورش با اعلام این مطلب که 7 میلیون و 700 هزار دانش‌آموزان ابتدایی درکشور ثبت نام شده اند گفت : این آمار نسبت به سال گذشته 2.5 درصد رشد داشته است.
وی این رشد را برای حدود یک میلیون و 400 هزار نفر ثبت نام شده ی پایه اول 1.8 درصد خواند و خاطر نشان کرد: در شرایطی که رشد دانش آموزی کل کشور در بخش ابتدایی 8/1 درصد است این آمار در البرز بالای 3 درصد است و نشان می دهد به تنهایی چندین برابر کشور تحت فشار جمعیت مهاجری واقع شده است .
وزیر آموزش و پرورش گفت:می دانیم که 66درصد مدارس البرز دو نوبته هستند در حالیکه در تمام کشور تنها 10درصد مدارس دو شیفته هستند.
وی گفت: به هر میزان جذب بودجه عمرانی در البرز صورت بگیرد، از خزانه دولت برای عمران و ساخت مدارس کمک خواهیم کرد.
وی همچنین با اشاره به حضور3میلیون دانش آموز در جشنواره های خلاقیت و مهارت طی پنج سال گذشته گفت: مقدمات حرفه آموزی و مهارت دانش آموزان در حال پیگیری و بسیار پر هزینه و پر حجم است و از سوی دیگر 36 درصد دانش‌آموزان پایه دهم سال جاری در استان البرز در شاخه فنی و حرفه‌ای ثبت نام کرده‌اند.

 

 

کد خبر 581802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =