اطلاعات حساب شهروندان در اختیار سارقان بود

تسنیم نوشت: رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت: طی مدت گذشته شاهد ترفند پیشنهاد فروش خطوط تلفن‌ همراه با شماره‌های رُند در استان بودیم که لازم است شهروندان اصفهانی نسبت به این امر هوشیار باشند.

سرهنگ مصطفی مرتضوی امشب در جمع خبرنگاران  با اشاره به ترفندهای جدید کلاهبرداری از طریق پیامک اظهار داشت: طی مدت گذشته شاهد ترفند پیشنهاد فروش خطوط تلفن‌ همراه با شماره‌های رند در استان بودیم که در این راستا کلاهبرداران لینکی را به منظور درخواست پرداخت هزینه خط برای مردم ارسال کرده و از این طریق به اطلاعات حساب شهروندان دسترسی پیدا می‌کردند.

وی ادامه داد: در این میان پیامک‌هایی به منظور واریز هزینه درخواست آگهی برای افرادی که در سایت دیوار اقدام به ثبت آگهی کرده بوده‌اند ارسال شده و این در حالی است که تمامی این پیامک‌ها جعلی بوده و هدفی به جز کلاهبرداری ندارند.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان در هشداری به مردم تصریح کرد: دفاتر پیشخوان اپراتورها به عنوان تنها مرجع معتبر برای فروش خطوط تلفن همراه شناخته می‌شوند و هیچ مرجع دیگری مجاز به خرید و فروش خطوط تلفن همراه نیست.

وی خاطرنشان کرد: هیچگاه یک سایت تبلیغاتی از طریق پنل و خط خصوصی با شهروندان ارتباط برقرار نکرده و این ارتباط تنها از طریق سایت مطرح صورت می‌گیرد.

23231
کد خبر 1312990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =