وزیر بهداشت: اقشار فاقد درآمد رایگان بیمه سلامت می‌شوند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اجباری شدن بیمه سلامت در آینده نزدیک گفت: با اجرای این طرح ۱۰ میلیون نفر از مردم کشور زیر پوشش قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از وب دا، سعید نمکی با اشاره به اجباری شدن بیمه سلامت در آینده نزدیک اظهار کرد: با اجرای این طرح ۱۰ میلیون نفر از مردم کشور زیر پوشش قرار می‌گیرند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجرای این برنامه را یکی از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: بر اساس این طرح افرادی که درآمد آن‌ها تا ۴۰ درصد حداقل حقوق و دستمزد است به صورت رایگان و از محل اعتبارات دولتی، افرادی که۵۰ تا ۱۰۰ درصد حداقل حقوق و دستمزد را دریافت می‌کنند با حمایت ۵۰ درصدی دولت و دیگر افراد با هزینه خود بیمه  سلامت می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه دولت تمامی مردم ایران باید زیر پوشش بیمه قرار بگیرند و این امر گام مهمی در راستای عدالت در سلامت محسوب می‌شود.

وزیر بهداشت: 10 میلیون ایرانی زیر پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند

نمکی با اشاره به اجرای برنامه تحول نظام سلامت تصریح کرد: کاهش پرداخت بیماران، ماندگاری طبیب در مناطق محروم و رسیدگی به بیماران صعب العلاج  از جمله بسته‌هایی است که با بازنگری‌های جدید در خدمت بیشتر به مردم  قرار گرفته است.

47231

کد خبر 1314739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =