۲۲۰ میلیارد تومان به بیت‌المال برگردانده شد

ایرنا نوشت: رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: در پی رسیدگی به ۴۷ پرونده در خصوص فساد، اخلال در نظام اقتصادی و ارتشاء، مبلغ ۲۲۰ میلیارد تومان به بیت‌المال برگردانده شد.

موسی خلیل‌اللهی، روز پنجشنبه در نشست رئیس قوه قضائیه با کارکنان و قضات دادگستری آذربایجان‌شرقی با اشاره به ایجاد مجتمع مخصوص مبارزه با فساد در استان، افزود: در این ارتباط ۴۰ نفر تاکنون محکوم و در مجموع برای متهمان بیش از ۱۰۰ سال محکومیت صادر شده است و ۲۳۸ میلیارد تومان پرونده نیز در دادگستری استان وجود دارد. 

وی اظهار داشت: مبارزه با مظاهر فساد جزو اولویت دادگستری بوده و طبق تاکیدات ریاست قوه در رابطه با برخورد با فساد، کوچک‌ترین تفاوتی بین دانه درشت ها و دیگران وجود ندارد. 

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی با اشاره به احیای کارخانجات و پیشگیری از جرایم در استان و تاکید بر رونق تولید و اهمیت آن در جامعه گفت: در این ارتباط از تعطیلی شرکت‌های تبریز کف، رخش خودرو، سراب گاز، بلبرینگ‌سازی و کمپرسورسازی و بیکاری یک هزار و ۴۰۰ کارگر در استان جلوگیری شده است. 

خلیل اللهی با بیان اینکه دادگستری استان در ارتباط با حفاظت از منابع طبیعی تثبیت مالکیت دولت اقدامات زیادی انجام داده است، ادامه داد: برگرداندن ۳۴ هکتار از ملک‌های با ارزش و ۱۶۴ هکتار از اراضی مراغه و جلوگیری از آلودگی هوا توسط نیروگاه برق تبریز و بناب از جمله این اقدامات است.

وی از اجرای طرح قرآنی شفا و غدیر در زندان خبر داد و یادآوری کرد: یک هزار و ۸۰۰ نفر از این طرح بهره‌مند شده و اکنون عده‌ای حافظ کل قرآن هستند و فردی که فاقد هرگونه سواد خواندن و نوشتن بود اکنون حافظ ۲۰ جزء است. 

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی با اشاره به رعایت نشدن حریم رودخانه ها و تصاحب زمین‌های اطراف آن توسط برخی سودجویان گفت: دستور قضایی مربوط به نهادها به ویژه شرکت آب منطقه‌ای ارسال شده و در نیمه نخست امسال ۴۶۷ حلقه چاه مسدود شده و ۲۲۲ کیلومتر از حریم رودخانه ها آزاد شده است. 

خلیل اللهی، افزود: پرونده آتش‌سوزی سال ۹۶ قطار تبریز به مشهد در تهران در حال رسیدگی بوده و با توجه  به اینکه در این حادثه ۴۷ نفر جان خود را از دست داده و ۱۰۳ نفر مصدوم شده‌اند، با گذشت ۳ سال از آن هنوز حکم نهایی این پرونده صادر نشده است.

وی یادآوری کرد: مجموع پرونده‌های مسن در دادگستری استان به ۱۵۲ فقره کاهش یافته است و این عدد تا پایان سال به صفر می رسد.

خلیل اللهی بر ضرورت اجرای مجتمع خانواده در کلان‌شهر تبریز تاکید کرد و ادامه داد: به لحاظ حساسیت‌ها، دادگاه خانوادگی نیاز به ایجاد مجتمع آرام و به دور از هیاهو در این شهر احساس می‌شود. ​​​​​​

46

کد خبر 1316197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =