طولانی ترین پرواز جهان بعد از ۱۹ ساعت با موفقیت بر زمین نشست

پرواز شماره ۷۸۷۹ هواپیمایی کانتاس استرالیا (Qantas) بعد از ۱۹ ساعت و ۱۶ دقیقه پرواز بدون توقف با شکستن رکورد طولانی ترین پرواز بدون توقف جهان و طی ۱۶۲۰۰ کیلومتر در سیدنی استرالیا بر زمین نشست. در این پرواز فقط ۴۹ نفر مسافر و خدمه حضور داشتند، زیر هدف از انجام پرواز، ارزیابی اثرات پروازهای طولانی بالای ۱۲ ساعت بر خستگی خدمه و تأخیر پرواز بوده است. طولانی ترین پرواز جهان فاصله بین شهرهای نیویورک آمریکا تا سیدنی استرالیا را پیموده است.

طی این پرواز شرکت هواپیمایی کانتاس بر امواج مغز خلبان، میزان ملاتونین و هوشیاری او نظارت کامل داشته است. همچنین کلاس‌های تمرینی ویژه‌ای برای حفظ گردش خون مسافران طی این پرواز تاریخی تشکیل ‌شده است. برای اطمینان از عبور راحت هواپیما و طی این مسافت، تدابیری مانند پرواز با حداکثر سوخت، محدودیت بار چمدان و بدون قسمت حمل بار انجام‌ شده است. رکورد پیشین طولانی ترین پرواز جهان نیز با پرواز ۱۷ ساعته بین لندن تا سواحل غربی استرالیا در اختیار شرکت کانتاس بوده است.

شرکت هواپیمایی کانتاس که مجری طولانی ترین پرواز جهان بوده است، هدف خود را از گسترش چنین پروازهایی، انجام پروازهای تجاری و بدون توقف از شهرهای استرالیا مانند سیدنی و ملبورن به مقصد نیویورک و لندن اعلام کرده است. در آینده نیز قرار است دو پرواز آزمایشی دیگر یکی از شهر لندن به مقصد سیدنی در ماه نوامبر و دیگری از نیویورک به سیدنی در ماه دسامبر انجام شود.

منبع: لست سکند

2121

کد خبر 1316418

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =