۲۵ درصد تنوع زیستی کشور در لرستان وجود دارد

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در هفتمین کنفرانس ملی ماهی شناسی ایران که در دانشگاه لرستان برگزار شد پتانسیل و ظرفیت لرستان در زمینه تنوع زیستی را کم نظیر عنوان نمود.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، در هفتمین کنفرانس ملی ماهی شناسی ایران که با حضور محققین، پژوهشگران و دانشجویانی از سراسر کشور در دانشگاه لرستان برگزار شد مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در سخنانی در خصوص تنوع زیستی و راههای حفاظت از آن گفت : ۲۵ درصد تنوع زیستی کشور در لرستان وجود دارد و این گویای تنوع زیستی کم نظیر استان لرستان در سطح کشور است.

فتحی بیرانوند اظهار داشت: برگزاری این کنفرانسها، گام مهمی در راستای تقویت مطالعات علمی و تحقیقات کاربردی برای حفاظت از تنوع زیستی است.

پتانسیل های فراوان لرستان در حوزه های آبی و پرورش و زیست ماهیان

وی با اشاره پتانسیل های فراوان استان لرستان در حوزه های آبی و پرورش و زیست ماهیان گفت: لرستان دارای رودخانه های مختلف و تعداد ۱۵ تالاب است که یک پتانسیل خوب برای مباحث تحقیقاتی و علمی در راستای صیانت از تنوع زیستی استان لرستان است.

فتحی با عنوان اینکه باید از مباحث علمی در حوزه شناخت ماهیان حمایت بیشتری شود بیان داشت: اداره کل محیط زیست لرستان این آمادگی را دارد که همکاریهای علمی و پژوهشی خود را در زمینه تنوع زیستی به خصوص در بحث آبزیان  با دانشگاهها و مراکز علمی و تحقیقاتی گسترش دهد و تقویت کند.

46

کد خبر 1316583

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =