پالایشگاه گاز ایلام ۲۷ هزار مگاوات ساعت برق به شبکه سراسری تزریق کرد

ایسنا نوشت:مسئول نیروگاه شرکت پالایش گاز ایلام از تزریق ۲۷ هزارو ۵۸۰ مگاوات ساعت برق توسط نیروگاه این شرکت در شش ماهه اول امسال به شبکه برق سراسری خبر داد و گفت: نیروگاه پالایشگاه گاز ایلام به عنوان بازویی توانا برای کمک به تامین برق کشور بوده و در فصل تابستان برای جلوگیری از خاموشی‌ها به شرکت مدیریت شبکه برق ایران کمک کرده است.

سعید عسکری در گفت‌وگویی اظهار کرد: نیروگاه این شرکت در نیمه اول سال جاری ۷۴ هزار و ۵۷۹ مگاوات ساعت برق تولید کرده که  از این مقدار ۲۷ هزار و ۵۸۰ مگاوات ساعت تزریق به شبکه سراسری توزیع برق انجام شده است.

وی گفت:  در راستای جلسه مشترک بین مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام و مدیر برق منطقه‌ای غرب کشور در ابتدای فصل گرما، خوشبختانه تزریق برق این شرکت به شبکه توزیع برق باعث کمک به جلوگیری از خاموشی‌های فصل تابستان در استان ایلام شد.

مسئول نیروگاه شرکت پالایش گاز ایلام تصریح کرد: در سال گذشته نیروگاه پالایشگاه گاز ایلام مقدار ۱۵ هزار و ۳۵۰ مگاوات ساعت برق به شبکه سراسری تزریق نموده است.

وی ابراز امیدواری کرد این شرکت بتواند در سال های آتی هم به تأمین برق کشور در فصل پیک مصرف برق به شرکت مدیریت شبکه برق ایران کمک کند.

۴۶

کد خبر 1316762

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =