اعلام آمادگی ۲۵ استان جهت برگزاری جشنواره اقوام لر در خرم آباد

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان از اعلام امادگی ۲۵ استان برای حضور در جشنواره ملی فرهنگ اقوام در خرم آباد خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، سید امین قاسمی در خصوص برگزاری این جشنواره گفت: جشنواره ملی فرهنگ اقوام با هدف حفظ و تبلیغ سنت‌ها، ایجاد روحیه نشاط و شادی در بین مردم، معرفی فرهنگ اقوام مختلف و معرفی جادذبه ها و رونق گردشگری استان برگزار می شود.

مهندس قاسمی اظهار داشت: این جشنواره از ۱۶ تا ۲۰ آبانماه در مجموعه فرهنگی- تاریخی قلعه فلک الافلاک خرم آباد برگزار خواهد شد.

جشنواره در بخش‌های صنایع دستی برگزار خواهد شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با اشاره به اینکه این جشنواره در بخش‌های صنایع دستی، سیاه چادر، پخت غذاهای محلی و اجرای موسیقی محلی برگزار خواهد شد، افزود: تاکنون ۲۵ استان برای حضور در این جشنواره اعلام آمادگی کرده‌اند البته تمامی این استان‌ها از یک تا چهار بخش‌ جشنواره شرکت خواهند کرد؛ به عنوان مثال در بخش موسیقی بیش از ۱۵ استان اعلام آمادگی کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان در ادامه گفت: برگزاری تور آشنا سازی فعالان، دفاتر خدمات گردشگری با ظرفیت ها و قابلیت های گردشگری لرستان و نمایشگاه تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی نیز از برنامه های جانبی این جشنواره است.

لازم به ذکر است جشنواره فرهنگ ملی اقوام از شانزدهم ابان ماه به مدت ۵ روز از ساعت ۹ و نیم تا ۱۸ و سی دقیقه در مجموعه فرهنگی تاریخی قلعه فلک الافلاک برپا است.

۴۶

کد خبر 1317734

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =