۰ نفر
۲ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۲:۳۰

کلوب بازیکنان گلف شهر لندن با همکاری یک گروه معماری در کمربند سبز این شهر هتل و سونایی را احداث خواهد کرد که زیر زمین ساخته می‌شود و سقف سبز آن با زمین‌های گلف و جنگل‌های اطراف یکپارچه خواهد شد.

محبوبه عمیدی: طرح کمربند سبز شهر لندن، محدودیت‌های بسیاری را برای ساخت و ساز در حومه این شهر اعمال کرده است اما پروژه ساخت هتلی با سقف سبز که توسط کلوب گلف Hersham در شهر لندن با همکاری گروه شناخته‌شده معماری RearsdonSmith اجرا خواهد شد، می‌تواند در کنار رعایت این استانداردها به ساخت 200 اتاق تازه در زیر زمین منتهی شود که به میهمانان و فضای سونا اختصاص خواهند یافت.

هتلی با سقف سبز

متیو گای یکی از طراحان شرکت ریرسدان‌سمیت می‌گوید: «ما نه تنها به تمامی استانداردها پای‌بند خواهیم بود بلکه طراحی این هتل به بهبود فضای سبز این منطقه و جلوه‌های بصری آن کمک شایانی خواهد کرد. ما در کنار ساختمان‌سازی فضای سبز را به بهترین شکل ممکن در منطقه توسعه خواهیم داد و این اولین‌بار است که چنین چیزی در جهان رخ می‌دهد».

هتلی با سقف سبز

به گزارش گیزمگ، سقف سبز این هتل از پوشش طبیعی پوشیده خواهد شد تا با زمین گلف و جنگل‌های اطراف این منطقه یکپارچه شود. پارکینگ فعلی کلوب برچیده می‌شود تا جای آنرا یک پارکینگ زیر زمینی بگیرد و همه ساختمان‌ها به استثنای یک خانه متعلق به کلوب، پذیرش آن و رستوران‌ها در زیر زمین احداث خواهند شد. اتاق‌ها در سه حلقه مجزا و در فضایی به وسعت 800 مترمربع احداث خواهند شد که در میان باغ و فضای سبز کلوب واقع شده است. برای این 200 اتاق استفاده از نور طبیعى پیش‌بینی شده تا میزان مصرف انرژی برای روشنایی به حداقل برسد.

هتلی با سقف سبز

این ساختمان‌ها از مبدل حرارتی، پمپ‌های حرارتی زمین‌گرمایی، تصفیه آب محلی و سیستم انبارش و تصفیه آب باران اسفاده خواهند کرد و در نتیجه کمترین میزان تولید گازهای گلخانه‌ای را خواهند داشت.

50173

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 131812

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =