رسیدگی ویژه به پرونده قضایی حادثه واژگونی وانت حامل دانش آموزان

مهر نوشت: رئیس کل دادگستری استان هرمزگان دستور رسیدگی ویژه به پرونده قضایی حادثه واژگونی وانت حامل دانش آموزان بشاگردی داد.

 در پی وقوع حادثه واژگونی  وانت حامل  ۱۵ دانش آموزان بشاگردی که منجر به جان باختن دو نفر از آنها شد رئیس کل دادگستری استان  هرمزگان دستور تشکیل پرونده  قضایی ، رسیدگی ویژه و انجام اقدامات  قانونی در این خصوص را صادر کرد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان دقایقی پس از وقوع این حادثه  ضمن تسلیت به خانواده درگذشتگان حادثه تلخ  واژگونی خودروی حامل دانش آموزان بشاگردی  دستوراتی در راستای تشکیل پرونده ، رسیدگی ویژه و تکمیل تحقیقات با قید فوریت در خصوص بررسی علل این حادثه صادر و تأکید کرد: در راستی احقاق حقوق عامه و جلوگیری از تکرار حوادث از این نوع ، دستگاه قضایی استان به اداره کل آموزش پرورش اعلام نموده به سرعت نسبت به استانداردسازی سرویس مدارس بشاگرد و اختصاص اتوبوس و خودروهای مناسب اقدام کند.

علی صالحی همچنین از عیادت و بررسی آخرین وضعیت مصدومان حادثه که در بیمارستان حضرت بقیه الله (عج) سردشت درحال مداوا هستند توسط مسئولان قضایی خبر داد و ضمن تأکید بر درمان سریع  حادثه دیدگان افزود: در خصوص متوفیان حادثه نیز تأکیدات لازم در راستای تسریع اقدامات قانونی، احراز هویت ، بررسی علل فوت و تحویل به خانواده ها به  پزشکی قانونی استان ابلاغ شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با  تأکید بر رسیدگی سریع به پرونده قضایی این تصادف و شناسایی مقصر یا مقصرین و علل وقوع این حادثه دستور بررسی وضعیت ایمنی خوردوی حامل دانش آموزان را نیز صادر کرد.

وی خاطرنشان کرد: پس از انجام کارشناسی ها ، میزان تقصیر مقصران حادثه به صورت دقیق انجام و اطلاع رسانی خواهد شد.

شایان ذکر است :وانت سایپا که ۱۵ دانش آموز را از روستاهای سرتنگ، بند بارک و موردان دربند صلاح در بشاگرد استان هرمزگان به مدرسه رازی دستگرد درگاز می‌برد ساعت ۶:۴۵ روز سه شنبه ۱۴آبان ۹۸ بر اثر سانحه رانندگی واژگون شد و بر اثر این حادثه تلخ یک دانش آموز دختر ۱۳ ساله و یک دانش آموز پسر ۱۳ ساله به علت شدت جراحات وارده جان باختند.

46

کد خبر 1318124

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =