بسته خبری سرویس بین الملل/ از چیزی که قرار است ترامپ نشان دهد تا تهدیدی که مکرون قرار است عملی کند!

بسته خبری هفته دوم آبان ماه سرویس بین الملل و دیپلماسی خبرآنلاین از نشان دادن ترامپ نا ناگفته های همسر ابوبکر می گوید.

زهره نوروزپور: پربیننده ترین اخبار بین الملل در یک هفته گذشته شامل مصاحبه ها، یادداشت ها و خبرهای متفاوت و متنوع از سراسر جهان بود که برخی از آنها  در صدر پربحث ترین و پر مخاطب ترین سرویس بین المل قرار گرفت. در ادامه مروری از رویداد هفته را می خوانیم:

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد مسجدجامعی در گفتگو با خبرآنلاین ترکیه را جدی ترین همسایه ایران تلقی کرد و گفت: «ترکیه جدی‌ترین همسایه ماست، زیرا واقعیت دولت-ملت آن به خوبی شکل گرفته است؛ خواهان چندجانبه‌گرایی است؛ یکی از مستقل‌ترین کشورهای منطقه ما در تصمیم‌گیری است؛ اقتصاد آن مکمل اقتصاد ماست؛ و در زمینه مدیریت اجتماعی-دینی تاحدودی شبیه هستیم. ما با دخالت نظامی اخیر ترکیه در سوریه مخالفیم، اما باید در «بیان» مواضع خود ملاحظات فراوانی را مراعات نماییم. ترکیۀ امروز تحت انتقاد شدید و فشار غربی‌ها قرار دارد و ضرورتی نیست که ما نیز سخنان حساسیت برانگیزی بگوئیم.» این مصاحبه مورد بحث کاربران خبرآنلاین قرار گرفت که مشروح آن را اینجا بخوانید.

برایان هوک نیز در مصاحبه ای که میان کاربران خبرآنلاین بسیار با واکنش منفی مواجه شد گفت: با اروپا درباره اینستکس هماهنگ هستیم و در این زمینه تفاهم داریم.(اینجا)

از دیگر خبرهای پر بیننده این بود که ترامپ خودش را با سگ کونان مقایسه کرد و گفت: نحوه برخورد رسانه‌ها با این سگ بهتر از نحوه برخورد با من بوده است. (اینجا)

در حالی که ترامپ خودش را با این سگ قبراق مقایسه می کرد تصاویری منتشر شد که جان مک کین را در کنار ابوبکر البغدادی سرکرده داعش نشان می داد که این نیز توجه کاربران خبرآنلاین را جلب کرد و منجر به بحث بسیار شد. (اینجا)

جهان در حال پیگیری کشتن البغدادی بود که رسانه های خبری یمنی تصویری از کودک نه ماهه ای را منتشر کردند که بر اثر حملات ائتلاف سعودی مادر و پدر خود را از دست داده بود و این نوزاد به شدت مجروح شده بود ، گریه های حلیمه 9 ماهه احساسات کاربران را جریحه دار کرد.کاربران خبرآنلاین این حمله وحشیانه را محکوم کردند. (اینجا)

اما انتشار یک فیلم از مملکت سعودی پر بیننده ترین خبر روز شنبه خبرآنلاین در سرویس بین الملل بود. فیلمی که شهروندان عربستان را به شدت عصبانی کرده بود. ماجرا از این قرار بود که در این ویدئو یک سعودی با استفاده از اسلحه فرد دیگری را تهدید می‌کند که به صندوق عقب یک خودروی سفید رنگ برود. پس از رفتن این فرد به داخل صندوق عقب،  فرد مسلح وی را حبس کرده و می‌رباید.(اینجا)

از دیگر خبرهای پر مخاطب آرزوی آمریکایی ها درباره تهران بود! وزارت خارجه آمریکا در آستانه 13 آبان تسخیر لانه جاسوسی، طی یک بیانیه اعلام کرد: واشنگتن به دنبال روزی است که بار دیگر بتواند دیپلمات‌های خود را به تهران بفرستد.(اینجا)

در خبرهای 12 آبان ، سقوط یک دقیقه ای دولت سر و صدای زیادی داشت. پرونده از ماجرای سقوط حریری جوان یکی از پر بیننده ترین مطلب سرویس بین الملل بود.(اینجا)

اما یک نوجوان عراقی از سقوط حریری برای مخاطبان مهمتر بود؛ نوجوانی که قرار بود در یک عملیات انتحاری معترضان عراقی را قلع و قمع کند. این خبر پر کلیک ترین خبر سرویس بین الملل در 12 آبان ماه بود؛  خبرگزاری رسمی عراق (واع) با انتشار چند عکس از فردی بازداشت شده در حالی که چهره‌اش مخدوش شده و تعدادی نیروی امنیتی اطراف او حضور دارند، اعلام کرد نیروهای امنیتی همچنین مواد منفجره و دستگاه‌های ارتباطی را که برای انفجار در جمع تظاهرکنندگان عراقی آماده شده بود، کشف و ضبط کردند. (اینجا)

در ادامه اخبار داغ عراق برادر خلیفه سر و صدا کرد.  طحنون بن زاید برادر «خلیفه بن زاید» حاکم فعلی امارات متحده عربی ، معترضان را شارژ مالی کرده است که از سوی دستگاه اطلاعاتی عراق بازداشت شده بود.(اینجا)

ترامپ باز هم پیشتاز اخبار شد اما پیشتاز نظرسنجی نبود! فاکس نیوز طی یک نظرسنجی گفت بایدن از ترامپ پیشی گرفته است.(اینجا)

با اینحال جنگ آغاز شد! اگر ترامپ نه پس چه کسی؟(اینجا)

با اینحال عراق همچنان صدر اخبار است؛ مردم دستور تعطیلی را صادر کردند.(اینجا) و ترامپ از حمله به کنسولگری ایران در کربلا ذوق زده شد و خوشحالی خود را به جهان اعلام کرد.(اینجا)

در کنار این اخبار، زنان سعودی بی برقع شدند! ماجرا از این قرار بود که رویکرد مسؤولان عربستانی درباره بهترین پوشش زنان عربستانی در جشنواره گردشگری ریاض دردسرساز شده و اکنون پس از ده‌ها سال پوشیدن بدون جنجال چادر عربی در عربستان، حضور زنان نقاب‌دار در این جشنواره ممنوع شد. (اینجا)

اما عمده جنجال از 13 آبان شروع شد. شمارش معکوس حسن روحانی برای نقره داغ کردن تروئیکای اروپا آغاز شد و این سوال را برای افکار عمومی مطرح کرد که ایستگاه آخر کجاست؟عکس یادگاری، توافق یا مذاکره؟ گزارشی که توجه مخاطبان خبرآنلاین جلب کرد.(اینجا)

آمریکا هم تحریم های جدید را اعلام کرد که این خبر هم مخاطب قابل توجهی داشت.(اینجا)

تحلیل بهشتی پور کارشناس مسائل هسته ای نیز مورد توجه مخاطبان بود؛این کارشناس به خبرآنلاین درباره گام چهارم گفت: که بعید است اروپا از برجام خارج شود.(اینجا)

با اینحال ترامپ اینبار هم غوغا کرد و صدر همه اخبار این هفته سرویس بین الملل قرار گرفت. رئیس جمهور آمریکا، جهان را منتظر گذاشت که بعدا یک چیزی را نشان دهد! چیزی که قرار است ترامپ نشان دهد بحث داغی را میان مخاطبان خبرآنلاین به راه انداخت این خبر که هزاران بیننده داشت هم موجب خنده مخاطبان شد هم مورد خشم کاربران قرار گرفت. تا جایی که یکی از کاربران نوشت: نشون بده تا ببینیم. اما خیال نمیکنم دیدنش چنگی به دل بزنه !؟(اینجا)

از دیگر خبرهای پر بیننده 13 آبان ماه سرویس بین الملل مربوط به ترکیه بود؛ از نرفتن اس 400 ها به مقصد آنکارا بود.(اینجا)  تا زنی که معدن طلای ابوبکر است(اینجا).

تاسف مکرون هم مخاطبان بسیار داشت. او اینبار مانند همیشه برای ایران متاسف نبود، او برای ترامپ متاسف است.(اینجا)

و در دیگر خبرها، بازهم عراق که اینبار با نقشه راه به خیابان ها امدند.(اینجا) واکنش وزارت خارجه عراق به حمله به کنسولگری ایران در کربلا هم دیدنی بود.(اینجا)

روز 14 آبان از راه رسید و ظریف با یک توئیت تنور سرویس بین الملل خبرآنلاین را داغ کرد؛ وزیر خارجه نوشت: راه حلی آسان برای ایالات متحده و تروئیکای اروپا: به تعهدات خود پایبند باشید، ما این مسیر را بر خواهیم گشت.(اینجا)

در همین حال و هوای برجامی جهان سندرز گفت آمریکا به برجام برگردد.(اینجا)

در حالی که دنیا گرفتار تعهدات ایران شده است؛ کریکت باز سابق هم در شرق آسیا دل مشغولی های تازه ای دارد، لباس زردها خواستار برکناری عمران خان شدند؛ درست در زمانی که بسیاری از کشورها درگیر اعتراضات شدید در سراسر جهان هستند، دچار اعتراضاتی شده که آتش آن را مولانا فضل‌الرحمان روشن کرده است.  به نظر می‌آید این کریکت‌باز سابق که حالا نخست‎وزیر شده، آن‌قدر که در خارج از کشور توانسته موفق عمل کند در داخل هنوز نتوانسته خودش را آن‌طور که باید به همه گروه‌های اجتماعی ثابت کند. (اینجا)

خبر دیگری که در سرویس بین الملل سر و صدا کرد این بود که حریری اعلام کرد: دولت تکنو کرات آری،  نخست وزیری هرگز! (اینجا)

در ادامه اخبار پر بیننده بین الملل ، گزارشی از پشت پرده آشوب های عراق بود، ژنرال آیزنهاور با کودتای طلایی از راه رسیده است و متقدی صدر نیز باید پاسخگوی پول های بر باد رفته باشد.که این گزارش مورد توجه خاص مخاطبان قرار گرفت چراکه از یک پشت پرده بسیار مهم خبر می داد و دست بسیاری را در اعتراضات عراق رو کرد.(اینجا)

از دیگر اخباری که کفر کاربران خبرآنلاین را درآورد و به شدت آنها را خشمگین کرد باز هم مکرون بود که در حال تاسف خوردن همیشگی تهران را تهدید کرد. واکنش رئیس جمهور فرانسه به گام چهارم ایران با واکنش گسترده مخاطبان رو به رو شد و بحث داغی را درباره این خبر میان کاربران به راه انداخت، این خبر نیز پر بیننده ترین و پر کامنت ترین خبر روز 13 آبان ماه بود.(اینجا)

خبر دیگر مربوط به موطلایی لندن بود. جانسون بازهم جنجال به پا کرد و راهی باکینگهام شد، او استعفا داد و پارلمان را هم منحل کرد و برای کوربین خط و نشان کشید.(اینجا)

در میان واکنش ها به اخبار تعهدات برجامی ایران، یک خبر مشکوک از سوی رویترز منتشر شد مبنی بر اینکه ایران یکی از بازرسان آژانس را بازداشت کرده است که سرعت عمل سازمان انرژی اتمی در این این شایعه پراکنی بنگاه خبری انگلیسی دیدنی بود.(اینجا)

یکی دیگر از خبرهای بسیار دیدنی، دیدن این فلاخن داوود بود که روس ها به غنیمت بردند.(اینجا)

هشدار برلین به تهران استارت پربیننده ترین خبر سرویس بین الملل را زد، دولت آلمان با «غیرقابل قبول» خواندن گام چهارم ایران در کاهش تعهدات برجامی، از تهران خواست هرچه سریعتر این اقدام را اصلاح کند. درخواست هایکو ماس وزیر خارجه آلمان واکنش کاربران خبرآنلاین را به همراه داشت(اینجا)

خبر دگیر مربوط به اضافه کاری های صهیونیست ها در منطقه و دوستی خاله خرسه آنها بود.(اینجا)

خبر دیگر این بود که تاریخ روز مرگ سیاسی ترامپ اعلام شد.(اینجا)

در میان اعتراضات جهانی، مطالبات کویتی ها دیدنی بود.(اینجا)

خبر دیگری که مورد توجه مخاطبان خبرآنلاین قرار گرفت،خشم دیدنی و جالب جمهوریخواهان از ترامپ درباره برجام بود! سه چهره سیاسی جمهوری خواه از رئیس جمهور آمریکا خواستند که برجام را پاره کند!(اینجا)

باز هم مکرون در دو روز اخیر گوی سبقت را در خبرها گرفت. او گفت ایران وارد گودال عمیقی شده است و لاورف هم گفت تقصیر آمریکاست.(اینجا)

التهاب نجف نیز سرویس بین الملل خبرآنلاین را هم ملتهب کرد.(اینجا)

اغاز اخبار پر بیننده آبان ماه از ابوبکر آغاز شد و در پایان هفته دوم این ماه نیز با ابوبکر پایان یافت. همسر البغدادی از سوی ترکیه بازداشت شد(اینجا) و  ناگفته هایی را افشا کرد.(اینجا)

اما گوی سبقت اخبار همچنان دست ترامپ است که قرار است نشان دهد!

310 310

کد خبر 1318627

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
    0 0
    از این مدل خبر رفتنتون خیلی خوشم میاد خلاقانه و نواورانه است بیش باد آورین