۰ نفر
۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
بالگردهای روسی به پرواز درآمدند

فارس نوشت: بعد از آنکه «یوری بورنکوف» رئیس مرکز روسیه آشتی در سوریه از آغاز گشت‌زنی بالگردهای روسیه در شمال شرقی سوریه خبر داد، «دیمیتری ایوانف» خلبان روس امروز (جمعه) اعلام کرد که نیروی دفاع هوایی روسیه به صورت روزانه در شمال سوریه مأموریت گشت‌زنی انجام می‌دهد.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، بورنکوف در خصوص مأموریت بالگردهای روسیه در سوریه گفت: «روسیه به تلاش‌های خود برای اجرای مفاد یادداشت تفاهم روسیه و ترکیه ادامه می‌دهد».

بالگردهای روسیه روز گذشته (پنجشنبه) اولین گشت‌زنی هوایی خود در شمال شرقی سوریه را در راستای اجرای مفاد یادداشت تفاهم 22 اکتبر (30 مهرماه) میان روسیه و ترکیه  آغاز کردند.

بورنکوف در خصوص مأموریت این بالگرد گفت: «هواپیمای ارتش، گشت‌زنی هوایی خود را در مسیرهای فرودگاه کویرس، شهرک عین عیسی واقع در استان رقه، بحیره الاسد انجام دادند.

از طرف دیگر ایوانف تصریح کرد که گشت‌زنی بالگردهای روسیه در شمال شرقی سوریه هر روز انجام می‌گیرد و توضیح داد: «ما انجام وظایف ویژه در زمینه گشت‌زنی هوایی در استانهای شمالی جمهوری عربی سوریه را آغاز کردیم. گشت‌زنی هوایی در چندین مسیر انجام خواهد گرفت و گروهی از بالگردها به صورت جفت در ارتفاع 50 تا 60 متری این گشت‌زنی را انجام می‌دهند».

وی ادامه داد که هدف اصلی مأموریت گشت‌زنی، «تضمین امنیت» در شمال شرقی سوریه و همراهی با پلیس نظامی سوریه است.

310311

کد خبر 1318696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =