توزیع مرحله دوم بسته های لوازم‌التحریر ویژه طرح قبض سبز در مدارس لرستان

به همت شرکت توزیع نیروی برق لرستان، مرحله دوم توزیع 2500 بسته لوازم‌التحریر ویژه طرح قبض سبز در میان دانش‌آموزان کم بضاعت و استثنایی استان اجرایی شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق لرستان در مراسم اهدا بسته‌های لوازم‌التحریر ویژه طرح قبض سبز در مدرسه استثنایی شهید نظرزاده ناحیه ۲ خرم‌آباد گفت: از محل صرفه‌جویی انجام شده از اجرا این طرح و با حمایت توانیر؛ تا دو دوره قبض مصرفی، بسته‌های لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد و دانش‌آموزان استثنایی توزیع می‌شود.

 فریدون خودنیا افزود: این طرح در راستای صرفه‌جویی در مصرف کاغذ و بهبود بکارگیری نیروهای شرکت توزیع نیروی برق بوده که در لرستان بصورت ماهیانه می توانیم در راستای حذف قبوض کاغذی صرفه‌جویی داشته باشیم.

حذف برخی ترددهای غیرضروری برای مشترکین

وی تصریح کرد: با اجرای دقیق این طرح، پرداخت های قبوض به صورت آنی و الکترونیکی خواهد بود که در این بین با مدیریت زمان و حذف برخی ترددهای غیرضروری برای مشترکین می‌توانیم به خدمات‌رسانی بیشتر بپردازیم.

وی از برق به عنوان یک انرژی پاک و با ارزش یاد کرد و اظهار داشت: در زندگی‌امروزه نیروی برق در همه امور زندگی تاثیرگذار است و همه کارها وابسته به برق بوده و از این انرژی به عنوان یک زیرساخت مهم می‌توان یاد کرد.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۹۸ درصد سطح مناطق دارای سکنه استان از نعمت برق برخوردار هستند و با تلاش‌های انجام‌شده در بحث پایداری شبکه و برقرسانی و تامین پایدار برق، همکاران این شرکت بصورت شبانه‌روزی در تلاش هستند.

خودنیا افزود: یکی از کارهای مهم در سطح کشور و بخصوص در لرستان، موضوع صرفه‌جویی است که باید در راستای توسعه انرژی به این موضوع پرداخته شود.

تامین کمبود ۳۶۰ ساعت مصرف برق کشور

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق لرستان خاطرنشان کرد: برای تامین برق همه اقشار، باید با بهینه سازی مصرف انرژی و صرفه‌جویی مصرف برق را مدیریت کنیم و تنها با مدیریت مصرف و انرژی می توانیم کمبود ۳۶۰ ساعت مصرف برق کشور در سال را تامین کرد.

وی افزود: ما صرفه‌جویی را می توانیم از پایه و ابتدا شروع کنیم که در این راستا آموزش‌ صرفه‌جویی در مدارس و سنین پایه بسیار موثر است.

این تعداد بسته لوازم‌التحریر از محل طرح قبض سبز (حذف قبوض کاغذی) تهیه و با همکاری کمیته امداد امام خمینی و اداره آموزش و پرورش استثنایی استان میان دانش‌آموزان هدف توزیع شد.

46

کد خبر 1320206

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =