ایرنا نوشت : معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: با ورود یک سامانه بارشی از اواخر روز جمعه تا نیمه‌های هفته آینده بسیاری از مناطق استان را برف و باران فرا می‌گیرد.

قطره سامانی  افزود: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و خروجی مدل‌های عددی هواشناسی بیانگر این است که برای بعد از ظهر پنجشنبه افزایش ابر و وزش باد شکل می‌گیرد.

وی ادامه داد: از اواخر وقت روز جمعه با ورود موجی به استان به تناوب تا اواسط هفته آینده افزایش ابر، وزش باد و رگبار باران و برف در برخی اوقات همراه با رعد و برق در بسیاری از مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.

قطره سامانی تصریح کرد: روز شنبه بیشترین فعالیت سامانه در نیمه جنوبی استان خواهد بود اما این موج در روزهای یکشنبه و دوشنبه در نیمه غربی استان به ویژه شهرستان کوهرنگ بیشترین بارش برف و باران دارد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری دمای صبح روز پنجشنبه شهرکرد را ۱۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر اعلام کرد و گفت: بدین ترتیب شهرکرد با این دما سردترین مراکز استان‌های کشور وسردترین نقطه استان بود.

قطره سامانی خاطرنشان کرد: در این روز در همه ایستگاه‌های هواشناسی استان به جز اردل دما زیر صفر گزارش شده است.

به گزارش ایرنا، میانگین بارش‌های سال زراعی جاری چهارمحال و بختیاری ۲۲ میلیمتر گزارش شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۳ درصد کاهش و در مقایسه با میانگین بلندمدت دوره مشابه ۵۷ درصد کاهش دارد.

46

کد خبر 1320621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =