حسین انتظامی: بنیاد همکاری‌های فرهنگی خزر تشکیل می‌شود

حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی ایران با پاول استپانف معاون وزیر فرهنگ روسیه در موزه سینمای ایران دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در این دیدار‏ پاول استپانف، معاون وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه به همراه مدیر برنامه روزهای فرهنگی روسیه در ایران، رایزن فرهنگی روسیه در ایران، رییس بنیاد همکاری‏‌های فرهنگی برون‌‏مرزی روسیه، و دکتر هاشمی معاون فرهنگی و محمدعلی کیانی مدیرکل امور ایرانیان خارج از کشور حضور داشتند.

پاول استپانف معاون وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه با ابراز خرسندی خود از این دیدار گفت: با وجودی که برنامه‏‌های مهمی در روسیه داشتم، ترجیح دادم آنها را لغو کرده و به ایران بیایم، چرا که همکاری‌های فرهنگی با ایران برای ما از اهمیت فوق‌‏العاده‌‏ای برخوردار است.

وی با اشاره به برنامه‌‏هایی که برای سال ۲۰۲۰ در دیدار با رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی هماهنگ کرده بود، افزود: این برنامه ها شامل برگزاری هفته فیلم ایران در روسیه، اجرای یک تئاتر عروسکی با همکاری تالار رودکی، و همکاری هنرمندان موسیقی روسیه با ارکستر سمفونیک تهران برای خلق آثاری فاخر است.

 وی همچنین به تمایل روسیه برای دعوت از هنرمندان ایرانی در همایش بین‏‌المللی فرهنگ سبز در سن‌‏پترزبورگ، در سال ۲۰۲۰،  اشاره کرده و بر لزوم و اهمیت برگزاری هفته فرهنگی ایران در روسیه در سال ۲۰۲۱ تاکید نمود.

حسین انتظامی رییس سازمان امور سینمایی نیز ضمن خوش‌‏آمدگویی با اشاره به تاکید و دستور عمومی حسن روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران بر توسعه و تعمیق همکاری‌ها در حوزه‌‏های مختلف از جمله فرهنگی، از آمادگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای گسترش همکاری‌‏های فرهنگی با روسیه صحبت کرد و از تمامی پیشنهادات طرف روسی استقبال نمود.

 وی بویژه بر لزوم برگزاری هفته‌‏های فرهنگی در دو کشور و توسعه  مبادلات آموزشی میان دو طرف تاکید کرد. همچنین از آمادگی و تمایل ایران برای انجام پروژه‌‏های مشترک سینمایی در چارچوب تهیه و تشکیل پلتفرمی مشترک برای انجام اقدامات و تمهیدات لازم برای این کار، صحبت کرد.

حسین انتظامی در این دیدار از طرح تاسیس بنیاد همکاری‌‏های فرهنگی خزر نیز سخن گفت و این طرح را زمینه خوبی برای همکاری‌های گسترده و مشترک با روسیه معرفی کرد.

در این دیدار روح‏الله حسینی، مدیرکل دفتر جشنواره‌‏ها و همکاری‌های بین‏‌الملل و رائد فریدزاده دبیر شورای بین‌‏الملل نیز حضور داشتند.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1320637

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =