رشد ۲ برابری توسعه سیستم‌های نوین آبیاری در لرستان / ایجاد صنایع تبدیلی در استان

وزیر جهادکشاورزی گفت: طی سال‌های اخیر ظرفیت سردخانه‌های کشور از ۲ میلیون تن به ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تن رسیده و روز به روز در حال گسترش است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، محمود حجتی ظهر امروز در حاشیه بازدید از پروژه آبیاری تحت فشار روستای کلکله در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: لرستان دشت‌ها، اراضی شیبدار و کوهپایه‌های قابل کشت خوبی برای درختان مثمر و غیرمثمر دارد.

وی خاطرنشان کرد: از چهار سال گذشته در عرصه های منابع طبیعی و جهادکشاورزی نهال کاری‌های خوبی در مناطق مختلف استان انجام شده است.

وزیر جهادکشاورزی با اشاره به ایجاد ۵ هزار و ۳۰۰ هکتار باغ مثمر در لرستان طی چند سال گذشته، افزود: این میزان اجرایی شده نشان از ظرفیت خوب استان دارد.

شاهد رشد ۲ برابری توسعه سیستم‌های نوین آبیاری در لرستان هستیم

حجتی بیان داشت: مطابق گزارش‌های ارائه شده، شاهد رشد ۲ برابری توسعه سیستم‌های نوین آبیاری در لرستان هستیم، به گونه‌ای که امروز به مرز ۵۳ هزار هکتار در استان رسیده‌ایم و امیدواریم این وضعیت همچنان ادامه‌دار شود.

وی به محدودیت منابع برای توسعه سیستم‌های آبیاری نوین اشاره و تصریح کرد: با توجه به بالارفتن هزینه‌ها، سهم کشاورزان بالا رفته است، به همین منظور درصدد افزایش سهم دولت با توجه به افزایش قیمت‌ها در جهت کاهش فشار به کشاورزان هستیم.

وزیر جهادکشاورزی اظهار داشت: بخش عمده محصولات و به ویژه کالاهای استراتژیک همچون گندم و برنج مورد حمایت وزارتخانه هستند، ضمن اینکه به دلیل بارش‌های خوب شاهد افزایش عملکرد در همه محصولات کشاورزی هستیم.

حجتی با اشاره به تولید بیش از یک میلیون تن گوجه نسبت به سال گذشته، گفت: ۳۲۰ هزار تن از این محصول خریداری و در کارخانجات تبدیل به رب و استیک شد و به مرور وارد بازار می‌شود.

وی ادامه داد: طی سال‌های اخیر ظرفیت سردخانه‌های کشور از ۲ میلیون تن به ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تن رسیده و روز به روز در حال گسترش است.

ایجاد صنایع تبدیلی را در لرستان پیگیری می‌کنیم

وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه ایجاد صنایع تبدیلی را در لرستان پیگیری می‌کنیم، افزود: متأسفانه در برخی محصولات علی رغم اطلاع‌رسانی‌های گسترده مبنی بر اینکه در سبد هزینه مردم و محصولات استراتژیک جایی ندارد، اما شاهد کشت چند برابری نسبت به سال گذشته هستیم که امیدواریم با تدابیری از این برون‌رفت خارج شویم

46

کد خبر 1321152

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =