آیا اوباما از برنامه ترور کارشناسان هسته ای ایران مطلع بود؟چرا اسرائیل ترور ها را گردن نگرفت؟

ترور دانشمندان هسته ای ایران موضوع گزارشی است که ان بی سی نیوز و اورشلیم پست آن را بررسی کرده اند.

به گزارش خبرآنلاین، در رابطه با ترور کارشناسان هسته ای ایران، «ان بی سی نیوز» در 9 فوریه 2012 گزارش می دهد: « مقامات آمریکایی می گویند که دولت اوباما از برنامه ترور کارشناسان هسته ای ایران اطلاع داشته، اما دخالت مستقیمی در این طرح نداشته است.»

«ان بی سی نیوز» در ادامه گزارش اش می نویسد: «دو تن از مقامات ارشد آمریکا به نقش "سازمان مجاهدین (منافقین)" در طرح ترور کارشناسان هسته ایران اشاره کرده، اما تاکید کرده اند که آمریکا نقش مستقیمی در این ترورها نداشته است.»

لازم به ذکر است که پیش از این به نقل از«برگمن» گفته شد که «سیا» و «آژانس امنیت ملی» آمریکا در رابطه با اجرایی کردن «طرح پاردو»، با موساد همکاری داشته اند و بخشی از «طرح پاردو» نیز، مربوط به ترور کارشناسان هسته ای ایران بوده است. «سیا» و « آژانس امنیت ملی آمریکا» از نهادهای دولت آمریکا هستند، و این ادعا که دولت اوباما در ترور کارشناسان هسته ای ایران، نقشی نداشته، منطبق بر واقعیت نیست.

«اورشلیم پست» در 5 اوت 2015 با نقل بخش هایی از صحبتهای «موشه یعلون»، وزیر جنگ وقت رژیم صهیونیستی در مصاحبه با «اشپیگل» می نویسد: «یعلون به شکل گذرا به دست داشتن سرویس های اطلاعاتی دولت یهودی، در ترور دانشمندان هسته ای ایران اشاره کرده است.»

«موشه یعلون» در مصاحبه با اشپیگل در سال 2015 می گوید «من مسئول طول عمردانشمندان هسته ای ایران نیستم!»

یعلون در ادامه می گوید: «قضیه خیلی روشن است. برنامه نظامی هسته ای ایران باید متوقف شود. ما به هر طریقی که صلاح بدانیم عمل می کنیم و ایران هسته ای را نمی توانیم تحمل کنیم. البته ترجیح می دهیم که تحریم ها مانع از هسته ای شدن ایران شوند، اما اگر تحریم ها جواب ندهند، در نهایت حق دفاع از خود، برای ما محفوظ است».

«یعلون» نیز مانند «یوسی کوهن» که پیشتر ذکر شد که اظهاراتش در رابطه با ترور «سردار سلیمانی» و «حسن نصرالله» را انکار کرده، با اظهارات دوپهلو و متناقض در رابطه با ترور کارشناسان هسته ای ایران، وقیحانه از رژیم صهیونیستی سلب مسئولیت می کند و «نشریه آروتس شِوا» از قول او نیز می نویسد « اسراییل مسئول ترور دانشمندان ایران نیست».

مشروح این مقاله تفصیلی را اینجا بخوانید.

310311

کد خبر 1323874

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =