۰ نفر
۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
رونق به بازار مسکن باز می گردد؟

مطابق آمارهای رسمی در آبان ماه امسال اندکی از رکود مسکن کاسته شد و خرید و فروش خانه در ماه دوم پاییز نسبت به مهر ماه از رشد نسبی برخوردار شد.

به گزارش خبرآنلاین و بر اساس آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی (دفتر اقتصاد مسکن و برنامه‌ریزی) از قیمت مسکن، متوسط قیمت یک مترمربع آپارتمان در مناطق ۲۲ گانه تهران با کاهش ۱.۸ درصدی به ۱۲ میلیون و ۶۱۷ هزار تومان در آبان ماه امسال رسیده است. مهرماه ۹۸ متوسط قیمت یک مترمربع واحد مسکونی ۱۲ میلیون و ۸۴۸ هزار تومان بود. این مهم در شرایطی رخ می‌دهد که رکود مسکن از ابتدای سال جاری سبب کاهش نقل و انتقالات و متعاقب آن کاهش نسبی قیمت‌ها شد. در ابتدای امسال خبرهایی از کاهش تا ۷۰ درصدی خرید و فروش مسکن شنیده می‌شد

در حالی قیمت مسکن در تهران کاهش یافته که تعداد قراردادهای صحیح در دومین ماه پاییز نسبت به مهرماه با رشد  ۱۸.۳ درصدی به ۳۴۶۶ فقره افزایش یافته است. این امر نسبت به گذشته حاکی از آن است که در پاییز امسال اندکی از میزان رکود حاکم بر بازار کاهش یافته است.

بیشترین متوسط قیمت همچنان متعلق به منطقه یک با ۲۴ میلیون و ۹۸۶ هزار تومان است. این قیمت در مقایسه با قیمت ماه پیش (۲۸ میلیون و ۱۷۲ هزار تومان)   ۱۱.۳ درصد کاهش یافته است. کمترین میزان متوسط قیمت نیز مربوط به منطقه ۱۸ با ۵ میلیون و ۸۳۶ هزار تومان بوده است. البته این قیمت جدید در مقایسه با قیمت ماه پیش (مهرماه ۹۸) کمی بیش از ۱.۶ درصد افزایش یافته است. علاوه بر منطقه یک در مناطق ۲، ۳، ۵، ۶، ۸، ۱۱، ۱۶، ۱۷، ۲۰، و ۲۲ متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در ماهی که گذشته کاهشی بوده است.

۲۲۳۲۲۸

کد خبر 1324185

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =