شهرداری تهران ۶۰ مجسمه از مشاهیر در اراضی عباس‌آباد نصب می‌کند

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: براساس برنامه‌ریزی ۶۰ مجسمه در میدان مشاهیر اراضی فرهنگی گردشگری عباس‌آباد ساخته خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، برزین ضرغامی در اختتامیه نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی که با حضور افشین حبیب‌زاده و مجید فراهانی از اعضای شورای شهر تهران و همچنین محمدحسین حجازی مدیرعامل شرکت فرهنگی گردشگری اراضی عباس‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: نهمین سمپوزیوم بین‌المللی با وقفه‌ای یکساله با سمپوزیوم قبلی برگزار شد و ما بنا داریم در سال آینده و در زمان معینی دهمین سمپوزیوم بین‌المللی را برگزار کنیم.

وی از هنرمندان و مجسمه‌سازان خواست تا آمادگی لازم را برای برگزاری سمپوزیوم بعدی در سال آینده داشته باشند.

ساخت 60 مجسمه در میدان مشاهیر اراضی عباس‌آباد

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: هر ساله پیش از آغاز سال جدید برنامه‌ای تحت عنوان بهارستان از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران کلید می‌خورد و در واقع هنرمندان و مجسمه‌سازان در این رویداد اقدام به ساخت مجسمه‌هایی برای نوروز می‌کنند و ان‌شاءالله امسال نیز در آستانه سال جدید این طرح انجام خواهد شد و آثار خلاقانه هنرمندان در سطح شهر تهران جانمایی و رونمایی خواهد شد.

ضرغامی با اشاره به این که در میدان مشاهیر اراضی فرهنگی و گردشی عباس‌آباد نیز بنا داریم مجسمه‌هایی را احداث کنیم، گفت: براساس برنامه‌ریزی قرار است ۶۰ مجسمه در این میدان احداث شود، ۲۰ اثر انجام شده است و امیدواریم سایر مجسمه‌ها نیز با همراهی هنرمندان ساخته و رونمایی شود.

وی همچنین از برنامه‌ریزی سازمان زیباسازی شهر تهران، برای ساخت مجسمه‌های جدید در سطح شهر تهران خبر داد و خاطر نشان کرد: در بخش‌های مختلف از شهر نیاز به ساخت مجسمه‌های جدید داریم و این اتفاق با همراهی هنرمندان و مجسمه‌سازان عملیاتی خواهد شد.

محمد حسین حجازی مدیرعامل شرکت فرهنگی و گردشگری اراضی عباس‌آباد نیز در این مراسم ضمن تقدیر از حمایت اعضای شورای شهر تهران و همچنین شهردار برای معرفی منطقه فرهنگی گردشگری به عنوان یک مجموعه بین‌المللی اظهار کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده این مجموعه به عضویت سازمان جهانی گردشگری درآمده است.

وی تصریح کرد: مساحت منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد حدود ۵۶۰ هکتار است که این مجموعه می‌تواند در عرصه‌های مختلف برنامه‌هایی را داشته باشد و نگاه ما در این دوره از مدیریت منطقه گردشگری عباس‌آباد این است که بتوانیم فضای خوبی را فراهم کنیم و همچنین تلاش داریم اراضی عباس‌آباد را با حمایت هنرمندان در بخش‌های مختلف تعریف کنیم.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1324584

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =