۰ نفر
۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
استارت‌آپ خود را استارت بزنید!

ذهن جوانان امروزی که از کودکی با تکنولوژی رشد کرده‌اند، مملو از ایده‌های ناب است که به دنبال عرصه‌ای سالم برای مهیاکردن این ایده‌ها می‌گردند. آنها در هنگام اجرایی کردن این ایده‌ها با مشکلات و چالش‌های زیادی مواجه می‌شوند و تمام این سنگ‌ها را از سر راه خود برمی‌دارند. اما درنهایت معلوم نیست که چند درصد از ایده‌ها به ثمر می‌نشیند.

نکته غیرقابل ‌اغماض این است که اکثر این ایده‌ها استارت‌آپی هستند. در واقع زمینه‌ساز این هستند که بر بستر اینترنت رشد کنند. از ایده‌هایی مثل ارسال کله‌پاچه درب منزل گرفته تا ارسال گل به ‌صورت غافلگیرانه برای دوستان و عزیزانتان. و حتی ایده‌های ناب‌تر و خلاقانه‌تری نیز وجود دارند که در این مطلب مجال صحبت درباره آن‌ها نیست. اما واقعاً این موضوع خیلی جذاب و شیرین است و می‌شود ساعت‌ها درباره آن صحبت کرد.

برای شروع یک استارت‌آپ، شما در اینترنت نیاز به فضا و عرصه‌ای برای ارائه کسب‌وکار جدید خود دارید. این عرصه می‌تواند شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام باشد. اما ایراد کلی که تمام شبکه‌های اجتماعی دارند این است که بعد از چند سال از دور خارج می‌شوند.

مثلاً همین‌الان، فیس‌بوک واقعاً از رونق افتاده است. یا کسانی‌ که کسب‌وکار خود را در تلگرام راه‌اندازی کرده بودند بعد از فیلتر شدن تلگرام ضربه بزرگی خوردند. پس بهتر این است که در کنار شبکه‌های اجتماعی برای راه‌اندازی سایت برای استارت‌آپ خود نیز دست‌به‌کار شوید. شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت در کنار یکدیگر مکمل خوب و قوی خواهند بود.

پس چه ‌بهتر که کار را حرفه‌ای استارت بزنید. اما احتمالاً بحث هزینه‌ها وجود دارد. چراکه اغلب استارت‌آپ‌ها در ابتدا مشکلات مالی دارند. اسپانسر ندارند و با مشکلاتی ازاین‌دست، دست‌وپنجه نرم می‌کنند. اما باید این خبر خوب را بشنوید که راه‌اندازی سایت اصلاً هزینه زیادی ندارد و به ‌راحتی از پس آن بر خواهید آمد. در ادامه این نوشته راه‌های کاهش هزینه‌های تأسیس وب‌سایت را مرور می‌کنیم.

ثبت دامنه .ir

یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش هزینه‌های استارت‌آپ‌تان این است که اقدام به ثبت دامنه .ir کنید. این دامنه نسبت به دیگر انواع دامنه مانند .com  ،  .net   و  .org  قیمت بسیار کمتری دارد. برای مثال سایت میزبانی وب آذر آنلاین دامنه‌های ir  را با قیمت 4900 تومان ارائه می‌کند که بسیار مقرون‌به‌صرفه است. یعنی یکی از کمترین هزینه‌هایی خواهد بود که  برای استارت‌آپتان خواهید کرد!

اگر نگران ارائه خدمات و کیفیت این نوع دامنه هستید که باید بگوییم هیچ جای نگرانی ندارد و تمام دامنه‌های به یک صورت و با یک سرعت پشتیبانی می‌شوند و خدمات دریافت می‌کنند. و هنگامی‌ که سایت‌تان آماده‌شد، متوجه می‌شوید که سایت شما از یک سایت .com هیچ‌ چیزی کم ندارد.

خرید هاست را در اولویت قرار دهید

پس از ثبت دامنه، بلافاصله برای خرید هاست اقدام کنید. هاست درواقع فضایی است که در اختیار شما قرار می‌گیرد تا اطلاعات، داده‌ها، عکس‌ها و کدنویسی سایت را بر روی این فضا آپلود ‌کنید. در ابتدا شما عکس‌های زیادی ندارید. احتمالاً چون تازه استارت‌آپ را کلید زده‌اید با چند عکس و یا محصول محدود کار را شروع می‌کنید.

پس خرید هاست سبک تمام نیازهای اولیه سایت شما را مرتفع می‌کند. پس نیاز ندارید تا یک هاست سنگین و گران تهیه کنید. البته مدنظر داشته باشید که تمام هاست‌های آذر آنلاین قابل ارتقا هستند و در هرزمانی که شما بخواهید در عرض چند دقیقه تغییرات لازم را برایتان اعمال می‌کنند.

 اگر بخواهیم بازهم یک گزینه با قیمت مناسب برای استارت‌آپ نوپای شما پیشنهاد دهیم که بازهم در هزینه‌هایتان صرفه جویی کنید، سرور مجازی را پیشنهاد می‌دهیم. این سرور در هفت روز هفته و به‌صورت 24 ساعته توسط کارشناسان آذرآنلاین پشتیبانی می‌شود و اگر با مشکلی مواجه شدید به‌سرعت امکان رفع آن وجود خواهد داشت.

پس فقط کافی است که استارت‌آپ خود را استارت بزنید و بدانید که در این مسیر تنها نیستید!

کد خبر 1325639