رئیس قوه قضائیه ابلاغ کرد/ تشکیل ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی

فارس نوشت: رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی از ابلاغ دستورالعملی برای تشکیل ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی از سوی رئیس قوه قضائیه خبر داد.

موسی خلیل‌اللهی در همایش هیأت‌های نظارت شهرستان‌ها و بخش‌های استان آذربایجان‌شرقی که در دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان برگزار شد با بیان اینکه عده‌ای آشوبگر از اعتراضات به حق مردم سوءاستفاده کرده و با برنامه‌ریزی استعمارگران قصد اخلال در امنیت کشور را داشتند، اظهار داشت: با هدایت و رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری همه نقشه‌های بدخواهان کشور و نظام نقش بر آب شد.

وی با بیان اینکه از طرف ریاست قوه قضائیه دستورالعملی برای تشکیل ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی ابلاغ شده است، گفت: ریاست این ستاد با رئیس‌کل دادگستری استان و دبیری آن با معاون پیشگیری است.

رئیس‌کل دادگستری آذربایجان‌شرقی، اهداف ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی را رصد و پالایش مستمر فعالیت‌های انتخاباتی عنوان کرد و یادآور شد: اتخاذ تدابیر پیشگیرانه از جرائم انتخاباتی باید در این ستاد مورد توجه قرار گیرد.

خلیل‌اللهی با تاکید بر اینکه اولویت دستگاه قضایی در مواجه با تخلفات انتخاباتی، توجیه و ارشاد است، تصریح کرد: پس از ارشاد، اِنذار و در مرحله بعدی تشکیل پرونده برای متخلفان انتخاباتی است و همه مکلف به رعایت قانون هستند.

وی در آخر آمادگی دادگستری استان را  برای اجرای یک انتخابات پرشور و سالم و همکاری با هیأت‌های اجرائی و نظارت اعلام کرد.

۲۵۴۷۲۳۲

کد خبر 1325859

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =