عروس خانواده خواب دید پدرشوهر مرحومش ،مشخصات دزدها را به او داده/ پلیس با خواب عروس،سارقان را پیدا کرد!

ایران نوشت: چندی پیش مرد جوانی به اداره پلیس رفت و از سرقت خانه پدری‌اش خبر داد و گفت پدرم چند روز قبل فوت کرد و طبق وصیت او جسدش را برای دفن به شهرستان بردیم. بعد از برگزاری مراسم تدفین به تهران برگشتیم، اما به محض ورود به خانه پدرم، با به هم ریختگی وسایل و سرقت طلاها، سکه‌ها و وسایل با ارزش او روبه‌رو شدیم.

 

با شکایت مرد جوان تحقیقات  آغاز شد. درحالی که کارآگاهان به‌دنبال شناسایی و دستگیری سارقان خانه پیرمرد بودند، مرد جوان بار دیگر به آن‌ها مراجعه کرد و گفت: در این چند روز پدرم چندبار به خواب عروسمان آمده و مشخصات سارقان را گفته است. روز اول که فرنگیس همسر برادرم این موضوع را برای ما تعریف کرد باور نکردیم، اما این خواب‌ها تکرار شد. او گفت پدرم مشخصات سارقان را به او گفته است. از طرفی سرنخی در اختیار او قرار داده که به ما ثابت شد حرف‌هایش درست است. پدرم در خواب گفته بود که سارقان پیچ گوشتی‌شان را در اتاق خواب جا گذاشته‌اند. وقتی به اتاق رفتیم زیر تخت پدرم یک پیچ گوشتی افتاده بود. ما به آن دست نزدیم تا شما را در جریان قرار دهیم.

با اینکه صحبت‌های مرد جوان، برای پلیس عجیب و باورنکردنی بود، اما مأموران راهی خانه پیرمرد شده و پیچ گوشتی را پیدا کردند. در نخستین گام اثر انگشت روی پیچ گوشتی را مورد بررسی قرار دادند. اما عجیب این بود که اثر انگشت نیمه بود و کارآگاهان پلیس احتمال دادند انگشت سارق نصفه باشد.

سارقی با نیمه انگشت
در ادامه بررسی‌ها فرنگیس با توجه به خواب‌هایش به چهره نگاری از متهم پرداخت. اما در ادامه رسیدگی به پرونده پلیس با شکایت‌های مشابهی روبه‌رو شد که در تمام آن‌ها سرقت‌ها از خانه افراد تازه درگذشته رخ داده بود و اهالی خانه برای مراسم تدفین به شهرستان رفته بودند. این موضوع حکایت از آن داشت که سرقت‌ها سریالی است.

در ادامه بررسی‌ها، کارآگاهان متوجه شدند که چند روز قبل مرد جوانی به اتهام سرقت لوازم داخل خودرو بازداشت شده و در زندان به سر می‌برد. نکته جالب توجه این بود که انگشت سبابه سارق جوان نیز نیمه بود. این درحالی بود که اثر انگشت به‌دست آمده با اثر انگشتی که روی پیچ گوشتی بود شباهت داشت.

  مرد جوان به‌نام امیر به دادسرا منتقل شد. متهم که خود را در برابر مدارک پلیسی می‌دید به سرقت‌های سریالی از خانه‌ها به همراه دوستش و زن جوانی اعتراف کرد. قاضی دستور بازداشت دو همدست فراری مرد جوان را صادر کرد.

گفتگو با متهم
سوژه‌های سرقت‌ها را چطور انتخاب می‌کردی؟ در سطح شهر پرسه می‌زدیم، خانه‌هایی را که مقابل آن‌ها بنرهای تسلیت نصب شده بود شناسایی کرده و یکی از همدستانم که زن جوانی بود زنگ خانه را به صدا درمی آورد. اگر کسی در را باز نمی‌کرد زنگ خانه همسایه را می‌زد و به دروغ می‌گفت از بستگان متوفی است. اگر آن‌ها می‌گفتند که برای مراسم به شهرستان رفته‌اند ما سوژه‌مان را شناسایی کرده بودیم.

چطور وارد خانه‌ها می‌شدید؟ از طریق توپی زنی یا بالکن.

سابقه داری؟ بله. ۴ سال قبل به خاطر سرقت و کیف قاپی بازداشت شدم و سه سال در زندان بودم. اما با گذاشتن وثیقه و به بهانه مرخصی چند روزه از زندان آزاد شدم و دیگر برنگشتم.

چرا برنگشتی؟ به‌خاطر سرقت‌های قبلی‌ام باید ۵۶۰ میلیون تومان رد مال می‌دادم و به‌همین دلیل وقتی آزادی موقت گرفتم برنگشتم و با دو نفر از همدستانم نقشه سرقت از خانه‌ها را کشیدیم.

17302

کد خبر 1325973

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 22
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  38 33
  نتیجه میگیریم خود زنه با دزد هم دست بوده
 • ایرانی IR ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  38 1
  این دزدانی که با زحمت فروان گرفته می شوند چرا به راحتی با یک وثیقه آزاد میشوند پیشنهاد می شود از آنها کار کشیده شود ودر قبالش به قربانیان خسارت داده شود ،در جامعه کنونی اجناس سه تا چهاربرابر شدن ولی حقوقها چه 10الی 20درصد ،یک ماه کار با پنج آیله 2700وقعا جز بی عدالتی چیز دیگری را می رساند .اگر واقعا درست بیاندیشیم کارگران وکارمندان برده سرمایه دارن شدن فکری بکنید
 • IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  52 7
  وقتی به دزد مرخصی میدید این میشه نتیجش
 • IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  40 23
  شوخی می کنید خواب دیده.قسمت جدیدی به اداره پلیس اضافه کنید تعبیر خواب
 • ناصر IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  60 6
  من هم که در اداره دولتی کار می کنم به این سادگی مرخصی نمیدن که زندان به دزدها میده
  • ترنم IR ۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
   0 0
   ایول خخخخخ
 • IR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  49 22
  اگر اگاهی زرنگ باشد باید عروس را بازداشت کنند . یقینا ارتباطی در بین است .
  • محمد قاسمی IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
   0 0
   یقینا؟؟؟؟ پناه بر خدا از قضاوت و پیش داوری...
 • IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  38 58
  منم همینجورم شب که میخوابم تما م اتفاقای صبح میبینم اما ب شکلهای مختلف..خوب .‌بد..همه رو میبینم..هر ادمی رو ب شکل اعمالش تو خواب میبینم..اصلا محجبه نیستم..که فک کنید پوششم خوب..فقط ذاتم پاک
  • Shah IR ۲۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
   1 0
   نتیجه گیری..هراداره آگاهی نیازمند یک معبر هست.پس دزدها باخیال راحت به شغل شریف وپرخطرشون ادامه بدن
 • IR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  0 0
  من فکر میکردم مرحومان فقط‌بخواب بستگان می آیند که خبر از جای خوبشان بدهند که معمولا هم باغی سرسبز است در آن‌دنیا، این اولین بار است که می‌شنوم متوفی پس از مرگ کارآگاه پلیس شده، جل‌الخالق!!!!!
 • IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  2 0
  به نظرمن قسمت خوابش دروغ است احتمالا این خانم دزد را می شناخته به این صورت گفته
 • IR ۱۷:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  0 0
  باورنکردنی)_=.به خدا ولی راسته مثل این اتفاق.دیدم
 • آهو IR ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  0 0
  خواب صادقه یا خوابی که معنای حقیقی در جهان واقعی داشته باشه؛ یک مسئله کاملا واقعی و حقیقیه! وجود داره و خیلی از آدمها هم باهاش مواجه شدند. من خودم نمونه برآورده شدنش رو به عینه دیدم! اگر خواب واقعی وجود نداشت؛ که خدا در داستان یوسف پیامبر؛ حضرت یوسف رو صاحب علم «تعبیر خواب» نمیخوند!
 • علی IR ۱۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  1 0
  واقعا باید به حال خبرگزاری شما تاسف خورد که چنین خبر مسخره ای را منعکس میکنه
 • IR ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  0 0
  أموات وقتي ازطرف خدا اجازه داشته باشند می توانند بااین دنیا ارتباط برقرار کنند
 • ناشناس IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  0 0
  بهترست که هر فرد برای دیگران با سامانه ای قابل شناسایی باشه تکرار شدن جرم مجرمین موجب ازدحام دادگاهها و کلانتری هاست
 • حمیده IR ۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  2 0
  جوون های بدبخت از بیکاری و گرونی مجبورن دزدی کنن از سر خوشی که دزدی نمیکنن وقتی جوونا گشنه باشن پول نداشته باشن کار نداشته باشن شما‌غیراز دزدی و خلاف کار بهتری براشون سراغ دارین والا هیچکس از سر خوشی از دیوار مردم بالا نمیره
 • کاظم گلستانی IR ۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  0 0
  بهترین تجربه که تو عمرم کسب کردم اینکه اطلاعات همسایمو به کشی ندم هر کی میخاد باشه۱
 • آرش AE ۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  0 0
  این همه خونه خالی کرده طلا وسکه..بعددرحال دزدی ازوسایل خودرودستگیرشده..مگه میشه..
 • علی US ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
  0 0
  زندان نگوهتل البته خودشان به زندان می گویند دانشگاه
 • هیژان FI ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
  1 0
  ترویج خرافات و دیگر هیچ