آمار ثبت‌نامی‌های انتخابات مجلس در آذربایجان‌غربی به ۲۴۱ نفر رسید

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی از ثبت نام ۹۴ نفر در پنجمین روز از ثبت نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس در ۱۰ حوزه انتخابیه خبر داد و گفت: با ثبت‌نام این تعداد، آمار ثبت‌نامی‌ها به 241 نفر رسید.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، علی مصطفوی در تشریح این خبر گفت: از مجموع ثبت نام کنندگان در پنجمین روز، ۳ نفر دارای مدرک لیسانس، ۶۵ نفر کارشناسی ارشد و ۲۴ نفر دکتری و ۲ نیز دارای مدرک حوزوی هستند.

وی ادامه داد: از این افراد ۱۲ نفر فرهنگی، ۱۰ نفر استاد دانشگاه، ۳۱ نفر کارمند، ۵ نفر بازنشسته، ۷ نفر شغل آزاد، ۵ نفر بیکار، ۴ نفر نماینده مجلس، ۶ نفر پزشک و ۱۲ نفر نیز سایر مشاغل و ۲ نفر نیز شغل روحانی را عهده دار هستند.

مصطفوی با بیان اینکه ۲۹ درصد از ثبت نام کنندگان دارای سابقه ایثارگری و ۵ درصد سابقه نمایندگی مجلس هستند تصریح کرد: ۱۷ درصد نیز دارای سابقه ثبت نام در ادوار گذشته مجلس را دارند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی افزود: در پنجمین روز از ثبت نام حوزه انتخابیه ارومیه با ۳۲ نفر بیشترین و ماکو، چالدران، شوط و پلدشت و مهاباد با ۴ نفر کمترین میزان ثبت نام شدگان را به خود اختصاص دادند.

مصطفوی ادامه داد: در حوزه نقده و اشنویه ۸ نفر، خوی و چایپاره ۹ نفر، شاهین دژ و تکاب ۷ نفر، سلماس ۱۱ نفر، میاندوآب ۶ نفر، پیرانشهر و سردشت ۵ نفر، ماکو،چالدران،شوط و پلدشت ۴ نفر و بوکان ۸ نفر در پنجمین روز ثبت نام نمودند.

وی افزود: تا به امروز ۲۴۱ نفر برای داوطلبی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان ثبت نام نموده اند که از این تعداد ۲۶ نفر خانم و ۲۱۵ نفر نیز آقا هستند.

46

کد خبر 1328094

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =