اقدام سریع کمیته امداد در حمایت از خانواده بی‌خانمان کوهدشتی

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: خانواده کوهدشتی که به دلیل نداشتن سرپناه، در پارک سکونت داشتند، تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفته و در مسکن مناسب اسکان یافتند.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، جاسم محمدی فارسانی مدیرکل کمیته امداد لرستان با اشاره به انتشار تصاویری از یک خانواده چهار نفرِه کوهدشتی در پارک شهید بهشتی این شهرستان گفت: پس از اطلاع مسئولان کمیته امداد، به سرعت اقدامات مددکاری جهت حمایت از این خانواده انجام شد و در نخستین اقدام، این خانواده در یک مسکن مناسب سکنی یافتند.

مدیرکل کمیته امداد لرستان بابیان اینکه هم‌اکنون خانواده چهار نفرِه در یک‌ منزل استیجاری مناسب اسکان‌ یافته‌اند، افزود: با هماهنگی کمیته امداد و مساعدت یکی از خیران شهرستان، مبلغ ۱۰ میلیون تومان جهت رهن مسکن اهدا و کالای اساسی تحویل خانوار شد.

محمدی فارسانی ادامه داد: این خانواده در ادامه تحت پوشش قرار گرفته و علاوه بر تأمین مسکن، لوازم‌ خانگی، سبد کالا و دیگر اقلام ضروری زندگی را دریافت کردند.

کمک هزینه تحصیل فرزندان، بیمه درمان، تسهیلات

وی تاکید کرد: در ادامه این خانواده می توانند از دیگر خدمات کمیته امداد همچون کمک هزینه تحصیل فرزندان، بیمه درمان، تسهیلات اشتغال و ... برخوردار شوند.

وی گفت: از نیمه دوم سال ۹۷ تاکنون فرآیند شناسایی و ارائه خدمات به افراد آسیب‌پذیر و سرپرست بیمار در قالب قانون تبصره ۱۴ بودجه به تعداد ۲۳ هزار خانوار انجام‌ شده است.

مدیرکل کمیته امداد به نقش اجتماعی مردم در حمایت از نیازمندان اشاره کرد و تأکید کرد: مردم خیراندیش می‌توانند با شماره‌گیری #۰۶۶*۸۸۷۷* نسبت به واریز کمک‌های نقدی در کمک به هم استانی‌های نیازمند مشارکت کنند.

46

کد خبر 1328527

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =